Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zachęcali młodzież do działania

Niedziela, 28 maja 2023, 11:09
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zachęcali młodzież do działania
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Czy uczeń może wpływać na funkcjonowanie szkoły, do której uczęszcza? W jaki sposób promować ideę samorządności w swojej społeczności lokalnej? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczestnicy kongresu „Głos uczniów. Budujemy lepszą przyszłość”.

Wydarzenie odbyło się w piątek, 26 maja w hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej. Z zaproszenia organizatorów – Akademii Samorządów Uczniowskich i Stowarzyszenia dla Dobra Publicznego – skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, Szkoły Podstawowej w Pastuchowie, Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. – Takie spotkania cieszą. Są doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy, więc rozmawiajcie, zadawajcie pytania, a nasi eksperci na pewno na wszystkie odpowiedzą – mówiła podczas otwarcia kongresu zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej Justyna Chrebela.

Młodzież miała okazję wziąć udział w panelach warsztatowym, dyskusyjnym i eksperckim, w ramach których mogli nie tylko uzyskać nowe informacje, ale też podzielić się własnym doświadczeniem z samorządności uczniowskiej. – Są rzeczy, jak długość lekcji czy przerwy, na które nie macie wpływu, ale na wiele też macie i bardzo ważne jest, abyście brali udział w tworzeniu własnych placówek, uczestniczyli konsultacjach na równi z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły. Działalność na rzecz samorządności to ciekawe inicjatywy i wydarzenia w przyszłości – tłumaczył Paweł Kierakowicz, prezes Akademii Samorządów Uczniowskich.

Partnerem wydarzenia był gmina Jaworzyna Śląska.

Akademia Samorządów Uczniowskich to stowarzyszenie zrzeszające młodych i ambitnych ludzi, zaangażowanych w działania na rzecz rozwoju samorządności uczniowskiej. W swoich działaniach skupia się na edukacji oraz wsparciu młodzieży zorganizowanej w ramach społeczności szkół ponadpodstawowych. Propagują ideę samorządności i społeczeństwa obywatelskiego, zachęcają młodzież do aktywności społecznej.

Stowarzyszenie dla Dobra Publicznego to organizacja zajmująca się realizacją inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych i patriotycznych, m.in. debat, koncertów, konkursów. Zachęca i angażuje młodzież do współdziałania w ramach wolontariatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group