Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 499
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaczęły się Dni Gór

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 15 października 2009, 22:38
Aktualizacja: 22:47
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Niestety, wraz z nimi do Świdnicy zawitała niemal zimowa pogoda, skutecznie zniechęcając do udziału w imprezach plenerowych. Pierwszy Dzień Gór należał głównie do najmłodszych – w klubie Bolko oceniano prace plastyczne i wykonanie piosenek turystycznych.

XVIII Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na szlaku” zakończył się występem laureatów: pierwsze miejsce zajęły ex equo chór Libro di Musica i Jagoda Banaszyk ze Szkoły Podstawowej nr 8, drugie Grupa Wokalna z Przedborowej, a trzecie Baby Jagi, również z ósemki. Pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym „Góry – moja pasja” otrzymał natomiast Wojtek Ptaszkiewicz z Jaworzyny Śl.

Organizator imprezy, himalaista świdnicki Piotr Snopczyński obdarował dzieci zdjęciami ze swej ostatniej wyprawy wysokogórskiej, a w zamian otrzymał od dyrekcji MDK statuetkę goprowca-aniołka. Najbardziej uszczęśliwione były chyba dzieci, które, zamiast nudzić się w domach w deszczowe popołudnie, mogły śpiewać, grać na instrumentach i robić harmider.

W pokazie fotografii „Świdniczanie – Świdniczanom” Wysokogórski Klub Taneczny podzielił się wspomnieniami z wyprawy w rumuńskie Góry Fogaraskie na szczyt Vistea Mare (2527 m. n. p. m.), a Klub Jaskiniowców z Wałbrzycha zaprezentował film dokumentalny o zdobywaniu kompleksu chińskich jaskiń Tian Xing, który nie został jeszcze do końca zbadany. Zwolennicy mniej ekstremalnych metod wypoczynku mogą udać się śladem ekipy rowerzystów, która przemierzyła dolinę Dunaju.

Pierwszy Dzień Gór zakończył pokaz filmów górskich zaprezentowanych w Lądku Zdroju na niedawnym festiwalu: m. in. „Ptaki nieloty” Michała Dawidowicza ( krótkometrażówka o mieszkańcu sudeckiej wioski, którego życiową pasją jest konstruowanie małego samolotu), „Karl” Valerii Allieri (biografia włoskiego himalaisty, który zginął latem 2008 roku próbując przejść nową drogą na Nanga Parbat) czy „Streamlined” Wolfganga Pilcha (relacja z wyczynów wielbicieli wspinaczki miejskiej w Wiedniu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group