Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1175
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/ Polska: Zaczyna się gra o lepsze życie. Szlachetna Paczka 2011 również w Świdnicy

Piątek, 18 listopada 2011, 8:08
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2011, 14:11
Autor: PAW/red
Świdnica/ Polska: Zaczyna się gra o lepsze życie. Szlachetna Paczka 2011 również w Świdnicy
Fot. organizatorzy
Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie. Do przerwy! Dziś możesz pomóc im wygrać.

Świdniczka.com obejmuje medialny patronat nad edycją w naszym mieście. W bazie danych akcji znajdzie się ponad 35 rodzin ze Świdnicy. Wolontariusze dokładając wszelkich starań wybrali te osoby, które rzeczywiście potrzebują pomocy.

19 listopada rusza XI edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie. Akcję można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto akcji lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat).

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011, „Do przerwy 0:3” nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której w bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć w drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji, chcemy powiedzieć to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcję pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

Co wydarzy się w tym roku?

19 listopada o godz. 11.00 w 409 rejonach akcji w całej Polsce wolontariusze gwizdkami dadzą sygnał na przerwę i oficjalnie rozpoczną akcję.

6 grudnia paczkę przygotuje Para Prezydencka.

9-11 grudnia w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin.

Jak można pomóc?

Wybrać na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzin i przygotować dla niej wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy.
Można też wpłacić dowolną kwotę na konto: 95 1940 1076 3019 4801 0001 0000 lub online na www.szlachetnapaczka.pl – każda złotówka ma magiczną moc pomnażania dobra!
Można również wysłać SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat).
Można też przekazać SZLACHETNEJ PACZCE 1% podatku – nr KRS 00 00 05 09 05.

Więcej informacji:

www.szlachetnapaczka.pl
www.Facebook.com/szlachetnapaczka

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group