Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 495
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Zadbaj o swoje siedzenie!”

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 16 października 2009, 9:16
Aktualizacja: Środa, 21 października 2009, 23:00
Autor: Małgorzata Karmińska
Fot. Krzysztof Żarkowski
Pod tak zagadkowo brzmiącym hasłem uczniowie i nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum Fundacji „Naszej szkole” zainicjowali nowatorską akcję, w której każdy zaprojektował i wykonał swoje klasowe „krzesło z duszą”.

Uczniowie z wychowawcami pracowali nad projektami własnych siedzeń, które okazały się być wyrazem ich szerokich zainteresowań i osobowości.

Pojawiły się przeróżne wizje malarskie – od symbolicznych i oszczędnych w wyrazie po pełne wyobraźni twórczej. Szkoła zmieniła się w prawdziwą pracownię artystyczną, w której nie zabrakło profesjonalnych farb, pędzli i innych materiałów niezbędnych w pracy artysty. Z masy jednakowych i podpisywanych dotąd jedynie własnym imieniem krzeseł wyłoniło się kilkadziesiąt jedynych w swoim rodzaju i niepowtarzalnych w kolorach i wzorach małych dzieł sztuki. Wszystkie trafiły do sal lekcyjnych, by odtąd służyć swym twórcom.

Artystyczne spotkanie w Dniu Edukacji Narodowej było jednocześnie nieocenioną okazją do integracji całej społeczności szkolnej i wspólnego „bycia” maluchów z najstarszymi uczniami gimnazjum i dorosłymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 16-10-2009 16:41
ej to moje krzesło!!:D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group