Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zadbaj o swoje zdrowie – przebadaj się z Muszkieterami

Piątek, 24 maja 2013, 11:13
Aktualizacja: 11:15
Autor: red.
29 oraz 31 maja mieszkanki Strzegomia będą mogły wykonać mammografię w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché po raz kolejny zachęcają kobiety do profilaktyki raka piersi oraz dbania o własne zdrowie.

Badania mammograficzne w Strzegomiu przeprowadzone zostaną w przyszłą środę i piątek, w specjalnie podstawionym mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Witosa 5. Mieszkanki Strzegomia mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

- Wiele Polek nie zdaje sobie wciąż sprawy ze znaczenia profilaktyki nowotworu piersi i zgłasza się do specjalistów zbyt późno. Poprzez naszą akcję chcielibyśmy zwrócić ich uwagę na to, że wczesne wykrycie choroby daje szansę wyleczenia, a w wielu wypadkach ratuje także życie. Z naszą akcją docieramy przede wszystkim do niewielkich miejscowości, w których często brakuje profesjonalnego sprzętu medycznego. Chcielibyśmy zatem zachęcić mieszkanki Strzegomia do zrobienia mammografii w ramach naszej akcji – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać mieszkanki Strzegomia w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Kobiety w tej grupie wiekowej są bowiem najbardziej narażone na chorobę i najczęściej zapadają na nowotwór piersi. Pozostałe mieszkanki Strzegomia będą mogły przebadać się za opłatą wynoszącą 80 zł.

-Badanie wykonywane jest przez technika elektroradiologii przy użyciu aparatu mammograficznego, który nie różni się od tego wykonującego badania w stacjonarnych pracowniach mammograficznych. Kobiety nie powinny obawiać się także bólu podczas zabiegu, gdyż dyskomfort spowodowany badaniem jest chwilowy, a znaczenie regularnej mammografii jest nie do przecenienia – dodaje Pani Jadwiga Skiruk z Ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry, który współpracuje z Grupą Muszkieterów przy realizacji kampanii „Muszkieterowie dla Polek”.

Prozdrowotna kampania Muszkieterów, która odbywa się w tym roku po raz szósty, rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 29 listopada. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości zdrowotnej kobiet, zachęcenie mieszkanek małych i średniej wielkości miejscowości do regularnych konsultacji specjalistycznych oraz samobadania piersi, a także ułatwienie Polkom dostępu do bezpłatnych badań mammograficznych. Kampania powstała w odpowiedzi na to, że rak piersi pozostaje jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u Polek, a liczba kobiet zapadących i umierających na nowotwór sutka w naszym kraju wciąż rośnie.

Od 2008 r. w ramach kampanii przebadało się łącznie 26 tys. Polek. W 2012 r. z badań mammograficznych skorzystało także ponad trzy tysiące mieszkanek województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group