Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 692
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zadbają o rzekę

Wtorek, 4 maja 2021, 11:42
Autor: red
Świdnica: Zadbają o rzekę
Fot. UM Świdnica
Miasto zadba o brzegi Bystrzycy.

Świdnica, kolejny rok z rzędu weźmie na siebie obowiązek utrzymania i konserwacji międzywala i skarp wałów brzegów rzeki Bystrzycy, potoku Witoszówka i zbiornika wodnego „Witoszówka I” w Parku Centralnym. Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie podpisania porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, zarządcą tych terenów.

Od 2016 roku miasto realizuje zadania związane z bieżącym utrzymaniem i konserwacją brzegów rzeki Bystrzycy. W ramach porozumienia w latach 2017 – 2018 został również odmulony i wyremontowany zbiornik „Witoszówka I” w Parku Centralnym. W celu ograniczenia zagrożenia powodziowego oraz zapewnienia właściwego stanu technicznego umocnień brzegowych, jak również utrzymania należytej estetyki skarp rzeki Bystrzycy oraz potoku i zbiornika Witoszówka konieczna jest kontynuacja tych prac.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Legnicy na 2021 rok przeznaczyło 40 tys. zł jako swój udział w porozumieniu, natomiast miasto Świdnica kwotę 75 tys. zł, z czego 50 tys. zł na utrzymanie brzegów, skarp, a także międzywala rzeki Bystrzycy i potoku Witoszówka oraz 25 tys. zł na utrzymanie brzegów oraz czystości zbiornika “Witoszówka I” w Parku Centralnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group