Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Zagrają dla Agnieszki i Przemka

Środa, 6 lutego 2013, 16:06
Aktualizacja: 16:12
Autor: red.
Bystrzyca Górna: Zagrają dla Agnieszki i Przemka
Fot. użyczone
Johnny 3 Palce, świdnicki gitarzysta Boris Ludwiński oraz Zespół Pieśni i Tańca Bystrzyca – m. in. ci artyści zagrają 16 lutego na koncercie charytatywnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Trzy Sosny” dla niepełnosprawnego rodzeństwa z Bystrzycy Górnej. Ich występ oraz specjalna aukcja mają na celu zbiórkę pieniędzy na naprawę muru zabezpieczającego platformę schodową, dzięki której Agnieszka i Przemek są w stanie opuścić mieszkanie.

Mają po 21 lat. Mają plany i marzenia, swoje pasje i typową młodzieńczą radość. Nietypowe są natomiast ich ograniczenia. Agnieszka i Przemek to rodzeństwo mieszkające w Bystrzycy Górnej, oboje cierpią na dziecięce porażenie mózgowe, które uniemożliwia im prawidłowe funkcjonowanie. Jedną z ich barier jest 19 schodów, prowadzących do ich mieszkania. Sposobem na ich ominięcie jest specjalna platforma schodowa dla niepełnosprawnych, która została wybudowana w 2003 roku przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz dzięki pomocy Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”. Niestety, murek zabezpieczający dźwig uległ zniszczeniu, głównie z przyczyn atmosferycznych. Koszt jego renowacji znacznie przekracza możliwości finansowe matki bliźniaków, która samotnie wychowuje swoje dzieci.

Country, folklor, piłka i straż pożarna
Do pomocy Agnieszce i Przemkowi włączyła się więc lokalna społeczność, na czele ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”. – Jesteśmy organizacją, której bardzo leży na sercu wspieranie osób potrzebujących – mówi Beata Szyszka, prezes stowarzyszenia oraz sołtys Bystrzycy Górnej. Jedną z form pomocy rodzeństwu będzie koncert charytatywny, planowany na sobotę, 16 lutego o godzinie 16.00 na świetlicy w Bystrzycy Górnej. Na scenie będzie można zobaczyć nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także świdnickich artystów, którzy zgodzili się swoja twórczością wesprzeć inicjatywę.

Dla Agnieszki i Przemka wystąpią między innymi: ZPiT Bystrzyca, Johnny 3 Palce, Boris Ludwiński, akrobaci z MKS-u Polonia Świdnica oraz gitarzystka Ewa Byrska. W szczytny projekt zaangażowali się także piłkarze LKS-u Bystrzyca Górna. Nieprzypadkowo, ponieważ Przemek jest jednym z najwierniejszych kibiców drużyny. Zawodnicy na aukcję przekażą piłkę z podpisami całej drużyny. – Przygotowaliśmy też wyjątkową niespodziankę dla naszych kibiców - zdradza Maksymilian Niedziałkowski, kapitan drużyny. – Dla biorących udział w licytacji mamy możliwość 10-minutowego wystąpienia w barwach LKS-u podczas jednego z naszych sparingów – dodaje.

To nie koniec aukcyjnych atrakcji. W pełnej gotowości będą również strażacy z OSP Burkatów, którzy hojnym darczyńcom oferują przejażdżkę wozem strażackim oraz zwiedzanie remizy. Dodatkowe fanty zapewnią lokalne firmy oraz przedsiębiorcy. – Dziękuję za okazaną już pomoc i wsparcie oraz serdecznie zapraszamy na sobotni koncert – mówi wiceprezes stowarzyszenia Tadeusz Krajewski. Środki dla rodzeństwa będą zbierane nie tylko podczas aukcji, ale także za pomocą specjalnych cegiełek, które będzie można nabyć podczas imprezy Cała akcja pozyskiwania funduszy trwać będzie aż do kwietnia- kolejną atrakcją jest zaplanowany charytatywny mecz LKS-u Bystrzyca Górna z niespodziankami. Pomóc rodzeństwu można także wpłacając pieniądze na specjalny numer konta: Bank Zachodni WBK SA 58 1090 2369 0000 0001 2047 5985, w tytule wpisując: BLIŹNIAKI oraz przekazując im 1% podatku wpisując numer KRS: 00000 37904 z dopiskiem: „ Przemek Witoszyński 146 Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group