Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zagrała Jaworzyńska Pozytywka

Środa, 7 grudnia 2022, 11:12
Aktualizacja: 11:13
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zagrała Jaworzyńska Pozytywka
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Na co dzień wspierają i otaczają opieką chore dzieci, także te, które urodziły się z wadami serca. Wiedzą, co znaczy długotrwały pobyt w szpitalu, z dala od rodziny i najbliższych. Dlatego co roku w towarzystwie św. Mikołaja odwiedzają najmłodszych pacjentów Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Tym razem podczas wizyty towarzyszyli im żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Wojsk Terytorialnych, a specjalne życzenia przesłała… Viki Gabor.

Po raz kolejny członkowie stowarzyszenia Jaworzyńska Pozytywka wspomogli działalność Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi, aby poprawić nastrój jej małym pacjentom. We wtorek, 6 grudnia dotarli pod szpital busem po brzegi wypełnionym podarunkami.

Wszystkie przedmioty zostały zgromadzone podczas zbiórek prowadzonych na terenie gminy oraz zakupione ze składanych datków. Udało się nie tylko przygotować kilkadziesiąt paczek dla pacjentów, wypełnionych pluszakami, przyborami szkolnymi, gadżetami, ale też przekazano m.in. lampki nocne, zabawki, artykuły sanitarne i higieniczne. W przekazywaniu podarunków towarzyszyli żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Wojsk Terytorialnych, którzy także przygotowali podarunki dla dzieci. Do dzieci trafiły także pluszaki uszyte przez osadzonych w Areszcie Śledczym we Wrocławiu, a na oddział kardiochirurgii dodatkowo przekazano telewizor zakupiony przez Fundację Pomoc dla Weterana.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group