• Środa, 17 lipca 2019
  • Godz. 6:38
  • Imieniny: Aleksego, Anety, Bogdana, Jadwigi
  • Czytających: 781
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zagrali dla tych, którzy odeszli

Wiadomości: Świdnica
Środa, 4 listopada 2009, 8:01
Aktualizacja: 8:09
Autor: EK
Fot. Wiktor Bąkiewicz
2 listopada to w naszej kulturze Dzień Zaduszny, poświęcony modlitwie za dusze zmarłych. W taki dzień warto również powspominać ważne dla nas osoby, które już odeszły. Z tej okazji Świdnicki Ośrodek Kultury zorganizował w Klubie Bolko Koncert Zaduszkowy.

– Główna idea koncertu to wspominanie ważnych dla nas osób, które z różnych przyczyn odeszły z tego świata – mówił prowadzący Leszek Matus. – Wspominamy zarówno tych znanych wszystkim, jak Michael Jackson czy Marek Grechuta, jak i ludzi nam bliskich pracujących dla Świdnickiego Ośrodka Kultury – Anielę Zawiszę, Krzysztofa Górskiego i innych.

Kilka minut po godzinie 18:00 rozbrzmiały pierwsze nuty muzyki. Koncert otworzył zespół Orchard, który zagrał specjalnie dla zmarłej tragicznie w listopadzie ubiegłego roku młodej świdniczanki, Ewy Biernackiej. Sprawę Ewy pamiętają z pewnością wszyscy. Dokładnie 15 listopada 2008 roku dziewczyna została brutalnie zamordowana. W tym roku obchodziłaby swoje osiemnaste urodziny. – Niestety nie ma jej już z nami, pozostało tyko wspomnienie i zdjęcie uśmiechniętej tancerki z zespołu Jubilat. – mówił tuż przed rozpoczęciem występu Leszek Matus.

Po niespełna godzinnym występie zespołu Orchard na scenę wszedł kolejny – Crash. Na rzutniku wyświetlane były zdjęcia zmarłych osób, które aktywnie uczestniczyły w życiu kulturalnym naszego miasta.

W sumie wystąpiło pięć zespołów. Oprócz wymienionych, na scenie pojawili się także: Zakaz Wjazdu, The Floorators oraz Jarząbki i Ska. Natomiast w kawiarni Klubu Bolko można było posłuchać zespołu Sonny Blues.

Sponsorami całego wydarzenia była Kawiarnia „Na piętrze” oraz „arte” Artur Janicki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group