Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 622
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zainwestują olbrzymie środki

Sobota, 4 listopada 2023, 13:51
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zainwestują olbrzymie środki
Fot. UM Jaworzyna Śląska
RECTOR Polska zainwestuje w Jaworzynie Śląskiej na zakupionych za rekordową kwotę działkach!

Na działce o powierzchni ponad 6 ha wybudowana zostanie hala produkcyjna wraz z zapleczem biurowo-magazynowym. RECTOR Polska dołącza do grona inwestorów jaworzyńskiej podstrefy przemysłowej i wybuduje tu trzecią po Chrzanowie i Mszczonowie fabrykę betonowych pustaków stropowych. Prace ruszą w 2024 r., natomiast produkcja w 2025 r.

W czwartek, 2 listopada Tomasz Chmielowiec, prezes zarządu i dyrektor operacyjny RECTOR Polska w imieniu firmy nabył od gminy Jaworzyna Śląska działkę pod działalność gospodarczą o powierzchni ponad 1,7 ha za rekordową cenę 1,2 mln zł!

Wcześniej firma zakupiła 4 ha gruntu od właściciela prywatnego. W przyszłym roku zamierza rozpocząć budowę fabryki. – Aktualnie jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi wykonawcami, którzy mieliby wybudować halę w systemie zaprojektuj – wybuduj. Na tej podstawie opracowaliśmy harmonogram działań. Jeśli umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w tym roku, prace ruszą wiosną 2024 r. Wiosną 2025 r. mogłaby ruszyć produkcja – mówi prezes RECTOR Polska Tomasz Chmielowiec.

RECTOR Polska jest oddziałem francuskiej grupy RECTOR Lesage. Cała grupa posiada blisko 20 zakładów produkcyjnych, większość we Francji, 2 w Belgii i 2 w Polsce (Chrzanów od 2009 r. i Mszczonów od 2020 r.). Ponadto polska spółka posiada swoje oddziały w Czechach (2012 r.) i Słowacji (2011 r.).

Firma na rynku polskim oferuje rozwiązania stropowe oparte na belce sprężonej i pustaku stropowym (system RECTOBETON) oraz belce sprężonej i panelach z drewnianych wiórów prasowanych (system RECTOLIGHT). - Przez długie lata nasza produkcja ograniczała się do produkcji belek sprężonych, a betonowe pustaki stropowe były produkowane przez wyselekcjonowane zakłady produkcyjne firm zewnętrznych. Budując drugi nasz zakład - w Mszczonowie - sprowadziliśmy używaną linię z Francji do produkcji pustaków stropowych, na potrzeby rynku woj. mazowieckiego i łódzkiego. To był bardzo dobry krok do poprawy naszej autonomii w tym obszarze. Obecnie linia ta pokrywa ok. 25% naszego zapotrzebowania. W związku z dalszym rozwojem została podjęta decyzja o budowie trzeciego zakładu produkcyjnego w województwie dolnośląskim - właśnie w Jaworzynie Śląskiej, ze względu na potencjał tego rynku, jak również ze względu na bliskość rynku woj. wielkopolskiego i opolskiego, a także naszego czeskiego oddziału – dodaje Tomasz Chmielowiec.

W Jaworzynie Śląskiej ma powstać hala z linią produkcyjną prefabrykowanych elementów betonowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Hala ma być tak zaprojektowana, aby w przyszłości była możliwość jej rozbudowy o część produkcyjną belek sprężonych lub innych elementów prefabrykowanych. Powstanie również plac magazynowy wyrobów gotowych oraz magazyn zamknięty, drogi wewnętrzne, biurowiec wraz z salą konferencyjną. – Jaworzyńska Strefa Przemysłowa to obszar, który stanie się - jestem o tym przekonany - siłą napędową gospodarki nie tylko naszej gminy, ale też całego regionu. W październiku dokonano otwarcia hali WSSE „INVEST-PARK”, w której lada moment rozpoczną swoją działalność pierwsi przedsiębiorcy. Teraz do grona inwestorów dołącza RECTOR Polska. To ważny inwestor i ważny dzień dla naszej gminy. Zainteresowanie takiego renomowanego przedsiębiorcy naszymi terenami świadczy o ich atrakcyjności – komentuje burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Wartość inwestycji oszacowano na 35 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group