Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zajęcia medialne w strzegomskim LO

Piątek, 11 listopada 2016, 7:36
Autor: red
Strzegom: Zajęcia medialne w strzegomskim LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Uczniowie klasy o nachyleniu dziennikarsko–medialnym i prawniczym mieli okazję spotkać się z osobą, która objęła patronat nad ich klasą.

Jest to aktor, mentalista, znany między innymi z serialu „Pierwsza Miłość” oraz najnowszego programu „Haker Umysłu” – Łukasz Płoszajski.

Zajęcia dotyczyły tworzenia komunikatów medialnych: wiadomości, plotki, pozornej informacji. Łukasz Płoszajski pokazał mechanizmy rządzące mediami, sposoby tworzenia przekazu medialnego oraz celowość różnych komunikatów. Aktor przestrzegał przed manipulacją, która często pojawia się w komunikatach prasowych, telewizyjnych i internetowych. Licealiści poznali również szczegóły dotyczące tworzenia programów telewizyjnych, zwłaszcza tych, w których występuje pan Łukasz. Szczególne zaciekawienie wzbudziły informacje na temat najnowszego autorskiego programu – „Haker umysłu”, do realizacji, którego aktor przygotowywał się aż 11 lat. Nie zabrakło również pytań o zasady przyjęcia do szkoły aktorskiej i kulisy realizacji produkcji filmowych i teatralnych.

Już niebawem (25.11.) klasy dziennikarsko-medialne będą miały również zajęcia z redaktorem Michałem Olszańskim („Magazyn Ekspres Reporterów”, „Pytanie na śniadanie”), który, wraz Mirosławem Oczkosiem, przyjedzie do LO na cykl wykładów dotyczących dziennikarstwa telewizyjnego i radiowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group