Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zakaz przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt w Świdnicy

Poniedziałek, 15 lutego 2016, 15:49
Aktualizacja: Wtorek, 16 lutego 2016, 11:39
Autor: opr.red.
Świdnica: Zakaz przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt w Świdnicy
Fot. użyczone
Prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska wydała zarządzenie w sprawie zakazu organizowania objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. Tego typu wydarzenia nie mogą odbywać się na terenach należących do miasta, bądź przez miasto zarządzanych.

Jak czytamy w uzasadnieniu zarządzenia „w trosce o godziwe i zgodne z obowiązującymi przepisami warunki przetrzymywania i przewożenia zwierząt, mając na uwadze fakt, że są to istoty zdolne do odczuwania cierpienia oraz uwzględniając ustawową powinność ich poszanowania, ochrony oraz opieki, należało wyrazić pozytywne stanowisko w sprawie konsekwentnego prowadzenia polityki zapobiegającej lokalizacji objazdowych występów, widowisk oraz pokazów dla celów widowiskowo-rozrywkowych z wykorzystaniem tresury zwierząt na terenach będących własnością lub administrowanych przez Gminę Miasto Świdnica”.

Zakaz obejmuje również promowanie cyrków z wykorzystaniem majątku miasta oraz dystrybucję biletów na terenie miejskich jednostek bądź za ich pośrednictwem. Zarządzenie to reakcja na liczne sygnały płynące od mieszkańców, którzy sprzeciwiają się udziałowi zwierząt w przedstawieniach.

- Polacy w mediach społecznościowych masowo mobilizują się do walki z cyrkami, które w czasie pokazów wykorzystują tresowane zwierzęta. Jako pierwsze, swoje bramy zamknęły przed cyrkami Słupsk i Kołobrzeg. Następnie do miast tych dołączyły również m.in. Ciechanów, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Legnica, Opole, Łódź, Wrocław, Warszawa i Poznań. Podzielam opinię włodarzy tych miast, że zmuszanie zwierząt do tego typu pracy, często niezgodnej z ich naturą, jest etycznie naganne i pozbawione walorów edukacyjnych – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group