Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zakończenie projektu – Co jest na końcu „Drogi do Aktywności”?

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 15:04
Aktualizacja: 15:08
Autor: red
Świdnica: Zakończenie projektu – Co jest na końcu „Drogi do Aktywności”?
Fot. użyczone
13 grudnia w Sali Cysterskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida w Świdnicy odbyło się uroczyste spotkanie końcowe, podsumowujące realizację projektu systemowego „Droga do Aktywności”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu było kompleksowe wsparcie w zakresie aktywnej integracji i pracy socjalnej 60 klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

- Gratuluję uczestnikom szóstej edycji projektu. Przed Państwem nowy rozdział w życiu, nowe perspektywy - mówiła Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki, która otworzyła uroczystość. Gratuluję również pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i dziękuję za ich syzyfową pracę podczas trwania projektu, której może na pierwszy rzut oka nie widać ale z pewnością należy ją docenić – kontynuowała wicestarosta.

Podczas spotkania z udziałem zaproszonych gości przedstawione zostały zrealizowane działania projektowe w 2013 roku. Zwieńczeniem pracy i wysiłku uczestników projektu było uroczyste wręczenie certyfikatów oraz zaświadczeń z odbytych form wsparcia. Przy dźwiękach słów piosenki „... oto jest wspomnień mała garść...” przedstawione zostały zdjęcia monitorujące działania projektowe. Nie lada niespodzianką dla uczestniczki, która jako pierwsza zdała egzamin na prawo jazdy był słodziutki torcik w kształcie Fiata 125 w kolorze czerwieni.

- Bardzo dziękuję za to że wytrwaliście do końca. Wierzę w to, że najlepsze dopiero przed wami. Pamiętajcie, że jesteśmy i nadal służymy wam wsparciem – zwróciła się do uczestników projektu Katarzyna Skrzypek, kierownik zespołu funduszy pozabudżetowych PCPR Świdnica.

Sami uczestnicy projektu również nie kryli zadowolenia z udziału w tej formie wsparcia mówiąc: „Udział w projekcie pomógł mi spełnić marzenia, ukończyć kurs i wzmocnić wiarę we własne siły”; „Udział w projekcie to jedna z lepszych decyzji w moim życiu, dziękuję za ta możliwość. Otworzyłam się na ludzi na nowe możliwości. Pochwalę się – udało mi się zmienić pracę”; „W imieniu wszystkich dziękuję za umożliwienie nam startu w lepszą przyszłość. Zdobyte przeze mnie umiejętności pomogą mi w znalezieniu pracy”.

O tym, że sukces jest możliwy przekonała wszystkich Iwona Basta – liderka Świdnickiej Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Niepełnosprawni Aktywni”, uczestniczka trzeciej edycji projektu „Droga do Aktywności”. Tu wypowiadałam swoje pierwsze słowa i strasznie się bałam. Było mi ciężko, każde słowo wywoływało lęk. Teraz już się nie boję. To Pan Starosta, Pani Wicestarosta, Pan Prezydent i Pani Dyrektor Beata Galewska pomogli nam, uwierzyli w nas - mówiła Iwona Basta.

Dowodem tego, że warto było uczestniczyć w projekcie i wyruszyć „Drogą do Aktywności” jest zdobycie przez Spółdzielnię „Niepełnosprawni Aktywni” pierwszego miejsca w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze” w kategorii „Otwarty rynek”. To konkurs organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, którego ideą jest wyłonienie i nagradzanie osób prywatnych i pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego
i zawodowego.

Liczymy, że dzięki udziałowi w projekcie wielu osobom udało się dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu. Uczestnikom projektu „DROGA DO AKTYWNOŚCI” gratulujemy zdobycia nowych kompetencji zawodowych, podniesienia kwalifikacji i umiejętności społecznych.

Jak powiedział Piotr Piotrowski z Centrum Szkolenia i Psychoterapii „Caterina” wzruszony słowami uczestników - „Niech wasza „Droga do Aktywności” nie będzie drogą kręta lecz autostrada pozbawioną bramek i opłat”.

Projekt „Droga do Aktywności” będzie kontynuowany w 2014 roku. Rekrutacja dla nowej grupy uczestników rozpocznie się w I kwartale 2014 r. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Biuro projektu:
„DROGA DO AKTYWNOŚCI”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy
58-100 Świdnica, ul. Wałbrzyska 15, I piętro pokój nr 26
tel. 74/851-50-27, 74/851-50-19, 74/851-50-32, fax 74/851-50-11
www.pcpr.swidnica.pl
e-mail: biuro.projektu@pcpr.swidnica.pl

(Małgorzata Chodynicka Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group