Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Zakończyła się XVIII edycja "Bezpiecznej Kobiety"

Środa, 27 czerwca 2018, 11:52
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Zakończyła się XVIII edycja "Bezpiecznej Kobiety"
Fot. KPP Świdnica
Kolejna edycja szkoleń w ramach programu „Bezpieczna kobieta” dobiegła końca. To już XVIII edycja wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich pn. „Bezpieczna Kobieta”.

Każda z uczestniczek otrzymała specjalny certyfikat z rąk zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adama Jacka Pilcha. Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

To już XVIII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą było przybliżenie świdniczankom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wyuczenie zachowań obronnych przed różnymi formami przemocy.

Zajęcia podzielono na dwie części. Teoretyczną w której omówiono przyczyny i skutki agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego. Część praktyczna to symulowanie sytuacji niebezpiecznych wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia.

Zajęcia prowadzone były przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, a certyfikaty potwierdzające udział w programie każdej z uczestniczek wręczył zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkomisarz Adam Jacek Pilch.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group