Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 743
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zakwitną żonkile

Środa, 12 października 2022, 11:47
Autor: red
Świdnica: Zakwitną żonkile
Fot. Gmina Świdnica
Aby w tych trudnych czasach podarować mieszkańcom regionu odrobinę uśmiechu i nadziei na lepsze jutro – taki cel przyświecał Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy podczas piątej już edycji sadzenia żonkilowych Pól Nadziei, wydarzeniu, któremu po raz kolejny patronowała wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

11 października na Placu Grunwaldzkim w Świdnicy, liczne grono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, a także przedstawiciele lokalnych władz, włożyli do ziemi 1600 cebulek żółtych, pięknych kwiatów, które wiosną zostaną zebrane i rozdane podczas dorocznej parady przez centrum Świdnicy, połączonej z kwestą na rzecz Hospicjum.

Sadzeniu towarzyszyło odśpiewanie hymnu stworzonego podczas warsztatów wokalnych w Lubachowie, do którego słowa napisał Tadeusz Szarwaryn, a muzykę Dariusz Jaros – pomysłodawcy i prowadzący w/w warsztaty.

W wydarzeniu z ramienia urzędu gminy Świdnica uczestniczył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, Krzysztof Jas, dokładając „cegiełkę”, a właściwie żonkilową cebulką do tego szczytnego przedsięwzięcia.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum od ponad 28 lat opiekuje się osobami w terminalnej fazie chorób nowotworowych w domach. Swoim zasięgiem obejmuje powiat świdnicki, zapewniając fachową pomoc pielęgniarską, lekarską, a także sprzęt medyczny. Hospicjum utrzymuje się z dotacji samorządów oraz z datków darczyńców. Najbliższa kwesta odbędzie się 27 listopada przed świdnicką katedrą. Tego dnia na prośbę „Hospicjum” o godzinie 13.00 zostanie odprawione nabożeństwo w intencji zmarłych i żyjących podopiecznych, a także za szczęście i zdrowie wszystkich ludzi.

„Hospicjum” przygotowuje także świąteczną, internetową licytację i zachęca do przekazywania na ten cel gadżetów lub usług. Kontakt poprzez profil na facebooku, telefoniczny na numer 74 852 03 46 lub osobiście w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Jodłowej 31 w Świdnicy w godzinach 8.00 – 15.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group