Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zalegasz z czynszem? Odpracuj swój dług

Piątek, 21 lipca 2017, 11:53
Autor: red
Żarów: Zalegasz z czynszem? Odpracuj swój dług
Fot. UM Żarów
Od kilku lat władze miasta Żarowa chcą pomagać osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej, zdrowotnej, które z powodów życiowych wpadły w pętlę zadłużenia.

Możliwości wyjścia z zadłużenia jest kilka, a najpopularniejszą jest rozkładanie długów na raty, czy możliwość umorzenia odsetek, w przypadku spłaty należności głównej w wyznaczonym terminie. Inną formą pomocy mieszkańcom w trudnej sytuacji finansowej jest spłata zadłużenia czynszowego w formie świadczeń rzeczowych. W 2014 roku wprowadzono program spłaty zadłużenia czynszowego w formie świadczeń rzeczowych, dzięki któremu gmina Żarów stworzyła dłużnikom posiadającym zadłużenie powyżej trzech miesięcy, możliwość odpracowania swoich długów.
- W odpowiedzi na nasze propozycje, z takiej pomocy w IV kwartale 2016 r. skorzystały 4 osoby, a obecnie w 2017 roku korzysta już 8 osób. Łączna kwota, jaka została odliczona osobom korzystającym z w/w formy pomocy wynosi łącznie 13.050,00 złotych - mówi Agata Krawiec kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Aby skorzystać z tej formy pomocy dłużnik składa w Urzędzie Miejskim wniosek, po zatwierdzeniu którego zawierana jest umowa. Zapłata czynszu stanowiącego zadłużenie następuje w formie świadczenia rzeczowego, które polega na wykonywaniu prac takich jak: prace porządkowe na terenie miasta i gminy Żarów, czy drobne prace remontowe, malarskie i konserwatorskie. Jednocześnie dłużnik zobowiązuje się do należytego i terminowego wykonywania czynności objętych zakresem świadczeń rzeczowych, ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosowanie się do poleceń osób, pod których nadzorem i kierownictwem praca będzie wykonywana. Czas wykonywania tych prac jest elastyczny i mogą być one wykonywane w godzinach zarówno rannych, jak i popołudniowych.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają zadłużenie względem gminy, do skorzystania z tej formy pomocy.

Wszelkich niezbędnych informacji udziela Referat Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie, pokój nr 15, tel. 74/858-05-91, wew 344.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group