Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śl.: Zamierzał skoczyć stojąc na krawędzi zapory w Zagórzu Śląskim

Poniedziałek, 1 maja 2017, 11:43
Aktualizacja: Środa, 3 maja 2017, 14:43
Autor: red
REGION, Zagórze Śl.: Zamierzał skoczyć stojąc na krawędzi zapory w Zagórzu Śląskim
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili skuteczną interwencję w stosunku do mężczyzny, który zamierzał popełnić samobójstwo.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odebrał telefon od zdenerwowanej kobiety z informacją, iż jej konkubent wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Według informacji przekazanej przez rozmówczynię, mężczyzna opuszczając miejsce zamieszkania oświadczył, iż skoczy z zapory w Zagórzu Śląskim.

Oficer dyżurny od razu skierował w rejon miejsca zdarzenia dwa patrole policyjne. Jedna grupa policjantów pojechała do domu telefonującej kobiety, aby uzyskać dokładny rysopis i wizerunek mężczyzny, drugi patrol natomiast udał się natychmiast bezpośrednio na teren obiektu w Zagórzu Śląskim.

Dzięki ciągłej wymianie informacji pomiędzy dyżurnym oraz interweniującym funkcjonariuszom, policjanci bardzo szybko odnaleźli wymienionego. W chwili gdy weszli na zaporę o wysokości 44 metrów, mężczyzna stał już na jej krawędzi, krzycząc że zaraz skoczy, bo nie ma po co żyć.

Policjanci podeszli bliżej i widząc, że desperat zamknął oczy i mówiąc „skaczę” zaczął wychylać się w kierunku przepaści, rozpoczęli z nim spokojną rozmowę, przedstawiając argumenty dla których nie powinien tego robić. Po kilku minutach negocjacji mężczyzna pozwolił funkcjonariuszom aby zbliżyli się, odwrócił się do nich, podał ręce i umożliwił zdjęcie go z cokołu na którym stał.

Wymieniony, który jak następnie sam przyznał, zszedł i odstąpił od swojego zamiaru wyłącznie dzięki uspokojeniu go przez policjantów, został przekazany pod opiekę lekarzy. Miał w organizmie około 1 promila alkoholu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group