Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zanotowali i interweniowali

Sobota, 12 czerwca 2021, 7:23
Autor: red
Świdnica: Zanotowali i interweniowali
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 4–10 czerwca 2021 roku.

04.06.2021r. godz.9.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przy Pomniku Trójcy Świętej w Rynku. Libację szybko zakończyli funkcjonariusze straży nakładając na sprawców mandaty karne.

04.06.2021r. godz.17.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który spał we wiacie przystankowej przy Placu Drzymały. Osoba ta wcześniej załatwiła swe potrzeby fizjologiczne w tym miejscu. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam Marka H., osobę bezdomną, w stosunku do której tylko w tym roku podejmowano kilkadziesiąt podobnych interwencji. Tak jak w poprzednich przypadkach i ta sprawa będzie rozpatrywana przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

05.06.2021r. godz.15.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w podwórzu przy ulicy Grodzkiej. Strażnicy szybko zakończyli libację alkoholową karząc jej uczestników mandatami karnymi.

06.06.2021r. godz.16.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy, który zaparkował swój pojazd na „kopercie inwalidzkiej” przy Placu Grunwaldzkim nie posiadając stosownej karty parkingowej osoby niepełnosprawnej. Dodatkowo kierowca bardzo głośno poszczał muzykę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Sprawcą wykroczenia okazał się młody kierowca z Burkatowa, który został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych oraz przypisaniem 5 punktów karnych.

06.06.2021r. godz.18.54 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu oraz zaśmiecania terenu przez dwóch mężczyzn w Zaułku Kupieckim. Na miejscu strażnicy zastali znanych sobie miłośników trunków. W obu przypadkach sprawa będzie rozpatrzona przez sąd.

08.06.2021r. godz.8.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dyspozytora pogotowia ratunkowego dotyczące udzielenia pomocy zespołowi pogotowia w zniesieniu do karetki pacjenta z jednego z mieszkań przy ulicy Dąbrowskiego. Strażnicy udzielili pomocy, dzięki czemu osoba ta szybko znalazła się w szpitalu.

08.06.2021r. godz.18.03 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące uciążliwości związanych z naprawą paralotni w warsztacie przy ulicy Łukasińskiego. Pracownicy warsztatu naprawiali na zewnątrz silnik paralotni, co wiązało się z zakłócaniem spokoju i wzbijaniem w powietrze tumanów kurzu. Strażnicy upomnieli mechaników, którzy zaprzestali naprawy w tym miejscu.

08.06.2021r. godz.20.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na ulicy Siostrzanej w rejonie skweru z dzikami. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Trzy osoby zostały ukarane mandatami.

09.06.2021r. godz.9.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, leżącego na przystanku przy ulicy Kopernika. Osoba ta spożywała alkohol, zaśmiecała przyległy teren oraz załatwiła swoje potrzeby fizjologiczne. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Na miejscu zastano Marka H. Mężczyzna został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia. Za swoje czyny będzie po raz kolejny odpowiadał przed sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group