Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zanotowane przez strażników

Niedziela, 3 kwietnia 2022, 9:02
Aktualizacja: 11:03
Autor: red
Świdnica: Zanotowane przez strażników
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 25 do 31 marca 2022 roku.

25.03.2022r. godz.7.53 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam doskonale znanych dwóch bezdomnych. W związku z faktem, iż obaj byli wielokrotnie karani za podobne wykroczenia za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

26.03.2021r. godz.6.24 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego pod drzewem przy ulicy Zagłoby. Skierowani na miejsce strażnicy szybko zlokalizowali wskazaną osobę. Jak ustalono jego niedyspozycja była spowodowana upojeniem alkoholowym. Po badaniu lekarskim został on przewieziony celem wytrzeźwienia do Policyjnej Izby Zatrzymań. Za swoje czyny odpowie w trybie i na zasadach prawa wykroczeń.

26.03.2022r. godz.21.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego za stacją paliw przy ulicy Strzegomskiej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam bezdomnego Piotra G. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Na ciele stwierdzono liczne drobne obrażenia. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

27.03.2022r. godz.10.14 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce przy ulicy Dworcowej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam bezdomnego Piotra K. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

28.03.2021r. godz.18.26 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu przed jednym ze sklepów przy ulicy Dąbrowskiego. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Jeden z biesiadników został ukarany mandatem karnym, w stosunku do drugiego sprawa zostanie skierowana do rozpatrzenia przez sąd.

29.03.2021r. godz.19.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn w rejonie postoju TAXI przy ulicy Dworcowej. Skierowany na miejsce patrol zastał dwóch bezdomnych, którzy faktycznie spożywali alkohol. W obu przypadkach sprawa została skierowana do rozpatrzenia przez sąd.

29.03.2021r. godz.23.46 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn i kobietę w rejonie przystanku komunikacji miejskiej na Placu Grunwaldzkim. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastano osoby bezdomne. W czasie prowadzonych czynności kobieta zasłabła i dostała silnych konwulsji. Strażnicy zabezpieczyli tą osobę i wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowaną do szpitala.

30.03.2021r. godz.8.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące palenia papierosów na terenie dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali sprawcę mandatem karnym.

30.03.2021r. godz.10.54 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego w rejonie ulicy Wokulskiego. Skierowany na miejsce patrol zastał tam znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego, który stwierdził, że z nieznanych przyczyn ma bezwładne nogi i nie może chodzić. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala.

30.03.2021r. godz.13.21 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej przy ulicy Łącznej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam trzeźwą kobietę, która uskarżała się na silny ból nagi. Nie chciała aby funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Osoba ta została przewieziona do miejsca zamieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group