Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Zaopatrzeni w kalendarze ucznia

Poniedziałek, 11 lutego 2013, 12:57
Aktualizacja: 15:42
Autor: red.
Gmina Żarów: Zaopatrzeni w kalendarze ucznia
Fot. UM Żarów
Do ponad tysiąca trzystu uczniów z placówek oświatowych w gminie Żarów, w piątek 25 stycznia trafił profilaktyczny kalendarz ucznia. Wzorem lat ubiegłych został opracowany przez nauczycielki szkół Iwonę Nieradkę oraz Małgorzatę Świtoń, a dofinansowany z budżetu gminy Żarów oraz środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych.

Corocznie, kalendarz ucznia powstaje w ramach Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie. Tak było również i w tym roku. Jego tegorocznym przewodnim motywem jest hasło „Ty też postaw na rodzinę”, stąd rysunki profilaktyczne, które są w nim umieszczone nawiązują do tego motywu. Autorzy tych dzieł podczas finału Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie otrzymają nagrody rzeczowe. A są to: Martyna Nocek, Wiktoria Wójcikowska, Jakub Molzahn, Aleksandra Jarkowska, Weronika Bryła, Aleksandra Gadzicka, Katarzyna Śmigasiewicz, Mateusz Stańczyk, Konrad Marcjan, Sebastian Ridel, Emilia Mierzwa oraz Barbara Chodyniecka – wyjaśnia Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kalendarz ucznia to jednak wspólna praca i zaangażowanie wielu osób. Nie powstałby bez wsparcia tych najbardziej zaangażowanych, którzy od lat wspierają działania profilaktyczne.

Dziękuję za pomoc w realizacji projektu sponsorom Justynie i Przemysławowi Lisieckim. Serdeczne podziękowania składam również burmistrzowi Żarowa, dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, straży pożarnej, komisariatowi policji w Żarowie oraz pracownikom Zakładu Poligraficznego „Rotgryf” w Świdnicy za opracowanie graficzne i druk. W sposób szczególny dziękuję nauczycielkom Iwonie Nieradce oraz Małgorzacie Świtoń za wkład organizacyjny i zaangażowanie w realizację projektu kalendarza - dodaje Marta Plizga.

(Magdalena Pawlik UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group