Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów: Hospicjum pomaga mieszkańcom

Wtorek, 16 lutego 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Żarów: Hospicjum pomaga mieszkańcom
Fot. www.um.zarow.pl
Pod ich opieką rocznie jest ponad 200 pacjentów. Pielęgniarki codziennie pokonują nawet kilkadziesiąt kilometrów, aby otoczyć chorych fachową opieką, a ich rodziny wsparciem. Odwiedzają również chorych mieszkańców w gminie Żarów, bo świdnickie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" opiekuje się mieszkańcami na terenie całego powiatu świdnickiego.

Wśród nich są także Żarowianie. - Pieniądze, które w ramach umowy otrzymujemy z gminy Żarów będą służyły przede wszystkim chorym, którymi się opiekujemy. Opieka paliatywna, jaką świadczy świdnickie hospicjum to działanie, które poprawia jakość życia chorych i ich rodzin stojących wobec problemów związanych z zagrażającą życiu, postępującą chorobą poprzez zapobieganie i znoszenie cierpienia, dzięki wczesnej identyfikacji oraz ocenie i leczenia bólu i innych problemów. Tylko dzięki wsparciu, jakie otrzymujemy od samorządu możemy nieść taką pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom - mówi Joanna Gadzińska prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Świdnicy.

Przez wiele lat takie usługi na rzecz mieszkańców gminy Żarów świadczyło Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Żarowie. Na czele organizacji stała Genowefa Błaszczyk, do której zawsze i w każdej ważnej potrzebie można było zwrócić się o pomoc. Od ponad dwóch lat mieszkańcy mogą liczyć na profesjonalną pomoc lekarską i medyczną ze strony świdnickiego hospicjum. Wszystkie usługi świadczone chorym pacjentom są zupełnie bezpłatne. - Mieszkańcy naszej gminy zawsze mogli liczyć na fachową pomoc hospicjum, które funkcjonowało w Żarowie. Tutaj można było wypożyczyć specjalistyczne łóżko lub sprzęt, który był niezbędny pacjentom cierpiącym na choroby nowotworowe. Kiedy nasze hospicjum zamknęło swoją działalność chorzy nie zostali pozostawieni bez opieki. Kolejny rok z rzędu mogą liczyć na pomoc lekarzy i pielęgniarek ze świdnickiego hospicjum. To bardzo ważne nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim ich rodzin, które mieszkają z nimi na co dzień - mówi Norbert Gałązka przewodniczący Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Gmina Żarów wspiera finansowo świdnickie hospicjum. W tym roku na realizację zadania "Działania na rzecz osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej" świdnickie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" otrzymało 12.200,00 złotych dotacji z budżetu gminy Żarów. - Wielkie podziękowania za troskę o zabezpieczenie tych działań należą się władzom Żarowa i radnym Rady Miejskiej, a w szczególności burmistrzowi Leszkowi Michalakowi - dodaje prezes świdnickiego hospicjum Joanna Gadzińska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group