Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów kręci kilometry

Środa, 29 marca 2023, 11:03
Aktualizacja: 11:04
Autor: red
Żarów: Żarów kręci kilometry
Fot. organizatorzy
Gmina Żarów przyłączyła się do ogólnopolskiej rywalizacji miast i gminy Żarów o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pierwszego dnia wiosny wystartowała rozgrzewka, która potrwa dwa miesiące, do 21 maja, a główny wyścig odbędzie się w czerwcu.

Poprzez udział w projekcie zachęcamy mieszkańców do korzystania z roweru jako środka transportu oraz promujemy zdrowy tryb życia. Wystarczy pobrać bezpłatnie aplikację Aktywne Miasta i kręcić kilometry dla naszej gminy. Do piątej edycji ogólnopolskiej rowerowej zabawy zaprasza miasto Bydgoszcz.

Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 potrwa do 21 maja. Mieszkańcy mogą kręcić kilometry dla gminy Żarów i sprawdzić swoją formę przed czerwcową rywalizacją. 1 czerwca rozpocznie się oficjalna rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Jak zapewniają organizatorzy, w rywalizacji może wziąć udział każdy. Bez względu na to, czy na rowerową wyprawę wybiera się rekreacyjnie raz w tygodniu, czy też codziennie pokonuje większy dystans np. dojeżdżając do szkoły czy pracy.

- Nasza gmina po raz pierwszy przyłącza się do rywalizacji, której głównym celem jest aktywizacja mieszkańców w każdym wieku. Zachęcamy do udziału w akcji Rowerowa Stolica Polski i do włączenia się w sportową rywalizację. Rower to nie tylko świetny środek na spędzanie wolnego czasu, ale też świetny środek transportu. Zachęcamy Państwa do tego, by częściej pozostawić samochód na parkingu, zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia. A przecież nic nie mobilizuje do działania bardziej niż zdrowa, sportowa rywalizacja – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group