Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów spłaci powiatowi świdnickiemu obwodnicę

Czwartek, 16 lutego 2012, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
Żarów: Żarów spłaci powiatowi świdnickiemu obwodnicę
Fot. użyczone
Jeszcze w tym roku gmina Żarów spłaci powiatowi budowę obwodnicy. Do budżetu Starostwa Powiatowego w Świdnicy wpłynie z tego tytułu prawie dwa miliony złotych

Żeby jednak móc zakończyć spłatę inwestycji, gmina musi przełożyć spłatę zadłużeń długoterminowych. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarowie, która odbyła się 14 lutego, radni podjęli pakiet uchwał budżetowych, związanych ze spłatą tej inwestycji i rozłożeniem spłaty zaciągniętych kredytów.

– Pakiet dzisiejszych czterech uchwał związany jest z zakończeniem budowy inwestycji. Kiedy obejmowaliśmy stanowisko radnych i burmistrza zastaliśmy tą inwestycję w toku. Niestety jednak naszą gminę nie stać na to, by jednocześnie spłacać długoterminowe zadłużenia i jednocześnie tą inwestycję. Spłacenie w ciągu roku prawie dwóch milionów złotych jest dla nas bardzo dużym wysiłkiem. Dlatego od nowa musimy poukładać kwestie spłaty naszych zadłużeń – wyjaśniał na wczorajszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Żarowa Leszek Michalak. Przełożenie terminu spłaty zadłużeń długoterminowych dotyczy dwóch kredytów. W znacznej części dotyczyły one dokończenia budowy Hali Sportowej i rozliczenia dwumilionowej dotacji z Totalizatora Sportowego przyznanej na jej budowę.

Jak wyjaśnia burmistrz Żarowa Leszek Michalak sytuacja była niezwykle trudna. Zdecydowano się jednak w pierwszej kolejności na spłatę inwestycji budowy obwodnicy z uwagi na to, że do czerwca gmina może to zrobić bez naliczenia odsetek. Taką umowę podpisano ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group