Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 1308
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów w obiektywie

Czwartek, 18 listopada 2021, 17:28
Autor: red
Żarów: Żarów w obiektywie
Fot. UM Żarów
Druga edycja konkursu fotograficznego „Gmina Żarów w obiektywie”, którego organizatorem był Urząd Miejski w Żarowie, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Na konkurs wpłynęły prace od 18 uczestników, spośród których wyłoniono zwycięzców. Wśród prac dominowały zdjęcia bardzo ciekawe, pokazujące piękno krajobrazu naszej gminy, piękno przyrody ożywionej i nieożywionej. Bardzo cenne jest też to, że autorzy zdjęć dołożyli starań, aby osiągnąć możliwie najlepszy efekt artystyczny. Za to duże zaangażowanie bardzo dziękujemy. Przy wyborze najpiękniejszych fotografii jury brało pod uwagę nie tylko technikę wykonania zdjęcia i ich walory artystyczne, oryginalne spojrzenie na temat, pomysł ale przede wszystkim charakterystykę wykonania zdjęć na terenie gminy Żarów.

Laureaci II edycji konkursu fotograficznego „Gmina Żarów w obiektywie”:

I miejsce Grzegorz Lewicki za zdjęcia przedstawiające: Park Miejski w Żarowie, wschody słońca nad stawem miejskim w Żarowie, łąki przy stadionie sportowym, drogę w kierunku Kalna.

II miejsce Marcin Zając za zdjęcia przedstawiające: Zalew „Andrzej” w Żarowie, dworzec kolejowy i wiatę peronową na stacji PKP w Żarowie.

III miejsce Marcin Rój za zdjęcia przedstawiające: Ambonę myśliwską w rzepaku (okolice Bożanowa), fontannę na tle Urzędu Pocztowego w Żarowie, dworzec kolejowy i Żarowską Izbę Historyczną przy ul. Dworcowej w Żarowie, makowe pole przy ul. K. Wielkiego w Żarowie oraz posąg Maryjny przy cmentarzu w Wierzbnej.

Wyróżniliśmy również prace:

Marka Wąsowskiego, Roberta Kwietnia, Kajetana Kwietnia, Dawida Zająca, Mateusza Szymańskiego, Piotra Janicy, Agnieszki Rzepeckiej, Jakuba Komanieckiego, Kai Jastrzębskiej, Marleny Mech, Michała Smolińskiego, Karola Koniecznego, Tomasza Tkaczyka.

Zwycięzcy konkursu oraz laureaci prac wyróżnionych otrzymają nagrody. Z uczestnikami konkursu skontaktujemy się telefonicznie bądź mailowo. Wybrane przez organizatorów zdjęcia zostaną opublikowane w kalendarzu gminnym na 2022 rok, na Facebooku Gmina Żarów oraz Instagramie Gmina Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group