Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów z tytułem

Czwartek, 26 września 2019, 9:35
Autor: red
Żarów: Żarów z tytułem
Fot. UM Żarów
Pod ich opieką rocznie jest ponad 200 pacjentów. Pielęgniarki codziennie pokonują nawet kilkadziesiąt kilometrów, aby otoczyć chorych fachową opieką, a ich rodziny wsparciem.

Odwiedzają również chorych mieszkańców w gminie Żarów, bo świdnickie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" opiekuje się mieszkańcami na terenie całego powiatu świdnickiego. Wśród nich są także Żarowianie.

W tym roku minęło 25 lat odkąd świdnickie Hospicjum rozpoczęło swoją działalność. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala jubileuszowa w teatrze w Świdnicy, podczas której wszyscy darczyńcy i pomocnicy świdnickiego Hospicjum otrzymali statuetki symbolicznych skrzydeł. W gronie darczyńców jest także Gmina Żarów, która wspiera finansowo tę formę działalności. Statuetkę od prezes świdnickiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” Joanny Gadzińskiej odebrał burmistrz Leszek Michalak.
– Dziękuję w imieniu wszystkich naszych potrzebujących mieszkańców, którzy mogą liczyć na pomoc świdnickiego Hospicjum. Nie wyobrażam sobie, aby mieszkańcy w takich sytuacjach byli pozostawieni bez fachowej opieki. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że dzieło to jest tak wielkie, że nie jesteśmy w stanie zrealizować go w pojedynkę. Na szczęście jest wiele osób, które z wielkim sercem i jeszcze większym zaangażowaniem wspiera takie działania. Cieszymy się, że wspólnie z innymi samorządowcami możemy wspierać najbardziej potrzebujących – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Gmina Żarów wspiera finansowo świdnickie hospicjum. W tym roku na realizację zadania „Działania na rzecz osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej” świdnickie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” otrzymało 12.200,00 złotych dotacji z budżetu gminy Żarów. Dzięki tym środkom z opieki świdnickiego hospicjum mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy naszej gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group