Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów zagrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Środa, 18 stycznia 2017, 7:33
Autor: red
Żarów: Żarów zagrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fot. UM Żarów
W Żarowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku wyjątkowo głośno.

Jasełka, licytacje, huczna zabawa w Gminnym Centrum Kultury i Sportu i mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych to obraz kilkugodzinnej imprezy w naszym mieście. W sumie żarowski sztab zebrał dokładnie 24.731,84 złotych.

Na ulicach Żarowa trudno było znaleźć osobę bez charakterystycznych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.
- Mieszkańcy naszej gminy byli w tym roku ofiarni i bardzo chętnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy. Nasi reprezentanci mieli ręce pełne roboty. Tym bardziej, że w tym roku znów graliśmy podwójnie, dla dzieci i seniorów. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie wolontariuszom, fundatorom gadżetów na licytację, uczestnikom, artystom i wszystkim, którzy wspierali świąteczną akcję w Żarowie - mówi szefowa żarowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Beata Jurczak.

Jako pierwsze świąteczne granie rozpoczęło Bajkowe Przedszkole w Żarowie.
- Wśród atrakcji przygotowanych przez naszą placówkę były jasełka w wykonaniu pięciolatków, aukcja piernikowych serc, świątecznych ozdób i choinek przygotowanych przez rodziców przedszkolaków, kiermasz kartek okolicznościowych, zabawy i konkursy. Nie zabrakło również słodkich pyszności w naszej świątecznej kawiarence. Wylicytować można było także tort Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodaje Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Na scenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu wystąpili artyści w każdym wieku. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcieli zagrać wszyscy.
- Dziękujemy wszystkim darczyńcom za fanty przekazane na licytację i jeszcze bardziej tym, którzy je wylicytowali. Pamiętajmy, że nasz żarowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy gra do końca końca świata i o jeden dzień dłużej - dopowiadali Mateusz Michalak i Justyna Zięba z Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group