Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowianie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Wtorek, 6 marca 2018, 13:23
Autor: red
Żarów: Żarowianie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym
Fot. UM Żarów
Wystartowali, aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Żarowianie przyłączyli się wczoraj do ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Uczestnicy do pokonania mieli dystans 1963 metrów, co jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Biegaczom rozdano pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Wśród uczestników żarowskiego biegu nie zabrakło całych rodzin i seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - To bardzo szczytny bieg. Nie liczy się ostra rywalizacja i pierwsze miejsce na mecie, bo dziś jesteśmy tutaj, aby uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Cieszę się, że nie brakuje z nami również najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz starszego pokolenia. Dziękuję również organizatorom biegu za pomysł i zaaangażowanie naszych mieszkańców - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Mieszkańców nie trzeba było zachęcać do uczestnictwa w sportowej rywalizacji. - Jesteśmy tutaj, aby uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych i razem aktywnie spędzić wolny czas. Co ważne, jak na pierwszą edycję, zainteresowanych miłośników sportu również nie brakowało. To pokazuje tylko, jakie inicjatywy są w naszym mieście potrzebne - podkreślał Paweł Kijewski uczestnik biegu.

Tuż przed oficjalnym startem zawodnicy odśpiewali hymn Polski.

Organizatorem Biegu Tropem Wilczym w Żarowie było Gminne Centrum Kultury i Sportu. Na mecie zawodników dekorowali radna Iwona Nieradka oraz Anna Suchodolska i Krzysztof Dutkiewicz z GCKiS.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group