Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowskie bieganie

Środa, 28 września 2022, 11:02
Aktualizacja: 11:03
Autor: red
Żarów: Żarowskie bieganie
Fot. UM Żarów
Fantastyczne, sportowe emocje towarzyszyły siódmej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. O zwycięstwie w biegu głównym na dystansie 10 km decydowała ostatnia prosta!

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy biegu towarzyszącego na 5 km. Wyniki cząstkowe po pierwszym podbiegu dawały jasny sygnał, iż będzie trudno wygrać z ubiegłorocznym triumfatorem Janem Kaczorem. Pomimo napadów kolki i krótkiego postoju, mieszkaniec Wałbrzycha zwyciężył rywalizację na 5 km z czasem 16 minut i 44 sekund. Dwudziestolatek na mecie pokonał o 31 sekund Dariusza Szczepanika (Pszenno) i już o prawie minutę trzeciego Tomasza Rudnika (Żarów). Bieg pań również od samego początku miał zdecydowaną liderkę. Beata Michałków (Jelenia Góra) wygrywa z czasem 18:42. Do pobicia rekordu trasy zabrakło 10 sekund. Na kolejnych stopniach podium znalazły się Jagoda Durkalec (Jelenia Góra) – 19:35, i Sonia Rozumkiewicz (Świdnica) – 20:05.

Takich emocji w biegu głównym nie mieliśmy już ładnych parę lat. Do samego końca o zwycięstwo walczył Jan Kaczor oraz Tomasz Kozłowicz (Wielka Lipa). Ostatecznie o dwie sekundy lepszy okazał się Jan Kaczor (33:52), sięgając po zwycięstwo na obydwu dystansach drugi rok z rzędu. Trzeci z czasem 36:13 finiszował Dariusz Szczepanik. Wśród kobiet podobnie jak na dystansie 5 kilometrów zwyciężyła Beata Michałków (41:59). Triumfatorka okazała się lepsza od Soni Rozumkiewicz (42:11) i mieszkanki Warszawy Karoliny Liszki (43:13).

Przypomnijmy, że wśród pań rekord na 5 kilometrów należy do Anny Ficner – rezultat 18 minut 33 sekundy. W poprzednim roku rekord na koronnym dystansie 10 km ustanowiła Aleksandra Jędrzejewska (00:36:05). Dominatorem w klasyfikacji mężczyzn jest Mateusz Demczyszak: 5 km – 15 minut i 12 sekund, 10 km – 30 minut i 48 sekund.

Jeśli już mowa o wynikach, to miniona edycja biegu odniosła frekwencyjny sukces. Ulicami Żarowa ścigało się ponad 300 zawodników. Ten fakt z pewnością cieszy organizatorów, gdyż większość zawodów pod tym względem przechodzi sportowy kryzys. Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekały nagrody finansowe. W tegorocznej edycji znalazły się wszystkie kategorie, które pojawiły się w ubiegłych latach. Po raz kolejny osoby, które zdecydowały się wystartować w obydwu dystansach, sklasyfikowane zostały w Żarowskiej Piętnastce. Najlepszym mężczyzną tej kategorii okazał się Marcin Bernat (Świdnica), wśród pań triumfowała Beata Michałków.

W biegu głównym na dyst. 10 km nagrodzone zostało najlepsze małżeństwo. Zwyciężyli państwo Liszka, Karolina i Krzysztof.

W klasyfikacji drużynowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, trzeci rok z rzędu wygrali pracownicy TP Reflex Group. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem strefy na 10 km został Tomasz Kozłowicz (Wielka Lipa) z PCC Rokita. Najlepszą panią tej samej kategorii Małgorzata Kurcab (Bielawa) z Harris Dzierżoniów.

Bieg główny, to również rywalizacja najlepszych grup biegaczy. Po ten tytuł sięgnęli zawodnicy i zawodniczki Świdnickiej Grupy Biegowej. Warto było licznie wziąć udział w Żarowskich Biegach Strefowych, gdyż dla najliczniejszej grupy przewidziana była specjalna nagroda. Po raz pierwszy najwięcej biegaczy reprezentowało Świdnicką Grupę Biegową.

Najlepszy zawodnik i zawodniczka gminy Żarów: 5 km i 10 km – Rudnik Tomasz (Żarów), Gorzycka Paulina (Łażany).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. 10 km: K20 – Taratuta Patrycja (Marcinowice), K30 – Kurcab Małgorzata (Bielawa), K40 – Kułakowska Małgorzata (Świdnica), K50 – Fedyczkowska Justyna (Strzegom), K-70 Pietras Barbara (Strzegom). M20 – Bernat Marcin (Świdnica), M30 – Kendra Pavlo (Wrocław), M40 – Różycki Grzegorz (Bielawa), M50 – Pielinski Andrzej (Borzygniew), Zaleński Lesław (Wrocław), M70 – Prawdzik Ryszard (Kalno). 5 km: K20 - Taratuta Patrycja (Marcinowice), K30 – Kurcab Małgorzata (Bielawa), K40 – Złotnicka Olga (Świdnica), K50 – Duśko Beata (Jaworzyna Śl.), K60 – Gajdowska Mariola (Świebodzice). M20 – Bernat Marcin (Świdnica), M30 – Traczyński Daniel (Świdncia), M40 – Rudnik Tomasz (Żarów), M50 – Patalon Marek (Marcinowice), M60 – Zaleński Lesław (Wrocław).

W miasteczku biegowym zlokalizowanym na boisku lekkoatletycznym znajdowały się stoiska sponsorów. Tam też odbyły się biegi dla dzieci.

- Po raz siódmy spotykamy się na Żarowskich Biegach Strefowych, aby w tym roku uczcić 21 lat funkcjonowania Podstrefy Ekonomicznej w Żarowie. Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w dzisiejszych zawodach i gratuluję osiągniętych wyników sportowych. Podziękowania składam również Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, za pomoc i wszelką współpracę na przestrzeni tych minionych 21 lat – powiedział burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Swój jubileusz 25-lecia miał również sponsor główny – Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park.

Sponsor główny: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park.

Sponsorzy strategiczni: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, TP Reflex Group, JAKO Polska, Yagi, Electrolux, Bridgestone, AKS, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Kwiaciarnia Pan Tulipan, Daicel, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina.

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Gmina Żarów.

Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na Facebooku Gmina Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group