Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowskie jednostki OSP już po zebraniach

Środa, 18 marca 2015, 15:33
Aktualizacja: 20:34
Autor: red.
Żarów: Żarowskie jednostki OSP już po zebraniach
Fot. UM Żarów
Zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania, modernizacje strażackich remiz, pozyskanie nowych wozów bojowych i więcej wyszkolonych druhów. To tylko część planów, jakie na ten rok mają żarowscy strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Każdego roku druhowie omawiają je na zebraniach sprawozdawczych w swoich jednostkach.

Wszystkie jednostki strażackie są już po podsumowujących zebraniach. Każda z siedmiu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, jakie funkcjonują na terenie gminy Żarów przedstawiła plany na 2015 rok. - Nie jesteśmy wyjątkiem i jak każda inna jednostka strażacka planujemy zaopatrzyć naszych druhów w nowe umundurowanie i specjalistyczny sprzęt przeciwpożarowy. Chcemy skupić się także na uczestnictwie w specjalistycznych szkoleniach i kursach. Mamy zamiar również reaktywować młodzieżową drużynę strażacką, w szeregi której staną chłopcy w wieku 12-15 lat.

Najważniejszym jednak wydarzeniem tego roku będzie niewątpliwie 45-lecie powstania jednostki OSP w Mrowinach, do którego musimy dobrze się przygotować - wyjaśnia Ireneusz Kozieł prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach.

Podobne plany w tym roku będą realizować inne jednostki strażackie w Żarowie. Wszystkie zamierzają aktywnie i z większym zaangażowaniem działać na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców wsi. - Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Leszkowi Michalakowi za pomoc finansową i rzeczową przy wymianie ogrodzenia oraz remoncie remizy. Podziękowania składamy także Radzie Sołeckiej, a za zaangażowanie sołtysowi Henrykowi Rycerzowi, radnej Urszuli Ganczarek oraz Michałowi Domańskiemu pracownikowi żarowskiego Urzędu Miejskiego w Żarowie - mówi Patryk Ganczarek prezes jednostki OSP w Bukowie.

Podczas zebrania sprawozdawczego druhowie jednostki w Imbramowicach powołali nowy skład zarządu: Wojciech Ochęcki (prezes), Krzysztof Ciastoń (wiceprezes), Grzegurz Seruga (naczelnik), Mariusz Pilarczyk (wicenaczelnik), Piotr Kaczorowski (skarbnik), Karol Walkiewicz (sekretarz), Marek Fita (gospodarz), Mateusz Trafas (członek zarządu), Jan Ścierko 9drugi członek zarządu).

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group