Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zarzuty nieumyślnego sprowadzenia pożaru Zamku Książ

Wtorek, 16 grudnia 2014, 13:38
Aktualizacja: 13:41
Autor: red.
Region: Zarzuty nieumyślnego sprowadzenia pożaru Zamku Książ
Fot. archiwum
W dniu 12 grudnia 2014r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu przedstawił dwóm mężczyznom zarzuty nieumyślnego sprowadzenia pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, to jest pożaru dachu Zamku Książ, do którego doszło w dniu 10 grudnia 2014r. Podejrzanymi są mieszkańcy województwa pomorskiego: 43–letni Adam K. – prowadzący firmę będącą podwykonawcą prac remontowo – budowlanych części dachowej zamku oraz 38–letni Jarosław K. – pracownik tej firmy.

W wyniku prowadzonego śledztwa prokurator ustalił, że pożar został spowodowany w wyniku nieprofesjonalnie wykonywanych prac przy użyciu palnika w związku z układaniem termozgrzewalnej papy na zadaszeniu, które miało zabezpieczać Taras Dziecięcy Zamku Książ.

Adam K. polecił wykonywanie tych prac swojemu pracownikowi Jarosławowi K., wiedząc, że nie posiada on stosownych kwalifikacji i przeszkolenia.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzuconego im czynu, potwierdzając że swoim lekkomyślnym zachowaniem przyczynili się do powstania pożaru.

Wobec obu podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji.

Za nieumyślne sprowadzenie pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja o pożarze dotarła do dyżurnego Straży Pożarnej w Wałbrzychu o godzinie 13.58 za pośrednictwem specjalnego systemu przeciwpożarowego zainstalowanego w Zamku Książ. Z zamku ewakuowano około 100 osób – turystów, pracowników obiektu oraz dwóch ekip remontowych, wykonujących prace w części poddasza i na dachu budowli. W akcji gaśniczej wzięło udział 37 zastępów Straży Pożarnej. W wyniku pożaru żadna osoba nie odniosła obrażeń ciała.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group