Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Górna: Zasłużona dla gminy

Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 13:58
Autor: red
Lutomia Górna: Zasłużona dla gminy
Fot. Gmina Świdnica
Decyzją Rady Gminy Świdnica pani Janina Czerniak, mieszkanka Lutomi Górnej została włączona do panteonu Zasłużonych dla Gminy Świdnica. Uroczyste wręczenie statuetki oraz dyplomu odbyło się podczas XX jubileuszowego „Wieczorku Seniora” w Lutomi Górnej, którego była współpomysłodawczynią.

- Z ogromną przyjemnością mam zaszczyt wręczyć Pani to najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Radę Gminy Świdnica mieszkańcom naszej gminy od 2002 roku. To z Pani inicjatywy i pomysłu w 2000 roku w Lutomi Górnej zorganizowano pierwszy w gminie „Wieczorek Seniora”, który na stałe wpisał się w tradycje kultywowane nie tylko w tym, ale też i w innych sołectwach. Zawsze miła i życzliwa w kontaktach międzyludzkich, wzbudzająca ogromną sympatię i szacunek wśród mieszkańców i zdecydowanie wyróżniająca się w czasie swojej pełnej aktywności życiowej. Taka jest pani Czerniak – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podkreślając, że pani Janina w pełni zasługuje na uznanie i to wyróżnienie.

Potwierdzeniem tej decyzji były gromkie brawa płynące z sali od ponad 200 seniorów. Bardzo wielu z nich to wychowankowie pani Janiny, którzy wstali aby potwierdzić swoją obecność.

Pani Janina Czerniak jest mieszkanką Lutomi Górnej od 1962 r., obecnie emerytowany nauczyciel. Swoją pracę zawodową rozpoczęła jako nauczyciel geografii w Szkole Podstawowej w Lutomi Górnej. Po reorganizacji systemu oświaty i powołaniu szkół zbiorczych, swoją dalszą pracę kontynuowała w jednej z pierwszych zbiorczych szkół gminnych w Polsce – jaką utworzono w Lutomi Dolnej. Pracę nauczyciela od samego początku, aż do jej zakończenia wykonywała z największym oddaniem i pasją. Była wspaniałą nauczycielką, organizatorką wielu wycieczek jak również animatorką życia kulturalnego dzieci i młodzieży, poprzez organizację teatrzyków oraz szeregu imprez i uroczystości szkolnych. Po przejściu na emeryturę w 1986 r. wierna swojej wcześniejszej pasji stała się niestrudzoną aktywistką w życiu lokalnej społeczności. Przez okrągłe 20 lat była bardzo zaangażowaną członkinią, a przez jedną kadencję przewodniczącą Rady Sołeckiej.

W dotychczasowej historii gminy pani Janina Czerniak jest 96 mieszkanką, którą Rada Gminy Świdnica uhonorowała tytułem Zasłużony dla Gminy Świdnica. Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group