Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Zasłużyli na stypendia

Sobota, 25 czerwca 2022, 11:06
Autor: red
Gmina Świdnica: Zasłużyli na stypendia
Fot. Gmina Świdnica
Minął II semestr nauki w naszych szkołach i przyszedł czas na wręczenie stypendiów za wyniki w nauce. 23 czerwca br. najlepsi uczniowie, sportowcy i osobowości szkół otrzymali z rąk wójt gminy Teresy Mazurek listy gratulacyjne i nagrody. W II półroczu roku szkolnego 2021/2022 przyznano 210 stypendiów naukowych i sportowych, z czego 179 za osiągnięcie wysokich wyników naukowych i 31 za sukcesy sportowe. Prymusem Gminy został uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Bartosz Rychel uzyskując średnią ocen 5,93.

Największą ilość stypendiów za wyniki w nauce, bo aż 72 przyznano w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Ta sama placówka oświatowa może pochwalić się także najliczniejszą grupą stypendystów za osiągnięcia sportowe (15). II miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie (28), a III Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej (21). Łączna wartość przyznanych stypendiów opiewa w tym roku szkolnym na kwotę 52,2 tys. zł i jest wyższa o 10 450 zł w porównaniu z rokiem ubiegłym. W gronie tegorocznych stypendystów było troje uczniów z Ukrainy, którzy w tym roku szkolnym kontynuowali naukę w gminnych placówkach oświatowych. Arsenii to uczeń klasy VII w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, który wcześniej uczęszczał do szkoły w Kijowie. Mikołaj do momentu wybuchu wojny na Ukrainie realizował swój obowiązek edukacyjny w Polskiej Szkole nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie. To również stypendysta szkoły w Grodziszczu. Z kolei Arsen, pochodzący z Tarnopola to uczeń Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

- Serdecznie gratuluję wybitnych osiągnięć edukacyjnych w roku szkolnym 2021/2022. Jestem z Was naprawdę dumna. Inwestycja w wiedzę, umiejętności, edukację jest najlepszym kapitałem, który z pewnością zaprocentuje w Waszej przyszłości. Życzę dalszych sukcesów w nauce, ciekawości świata, realizacji młodzieńczych pragnień oraz wytrwałości w dążeniu do obranych celów. Dziękuję nauczycielom i dyrektorom szkół za kolejny rok współpracy, a szczególne słowa podziękowania kieruję do dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej, która na co dzień odpowiada za gminną oświatę. Na czas wakacji życzę wielu ciekawych przygód i udanego wypoczynku – mówiła podczas uroczystego spotkania z kwiatem gminnej oświaty wójt gminy Teresa Mazurek.

Stypendia za wysokie wyniki w nauce, jak i osiągnięcia sportowe mają formę jednorazowej nagrody pieniężnej. Prymus Gminy otrzymuje 1000 zł, prymus szkoły 600 zł, osobowość szkoły 500 zł, a sportowiec szkoły 500 zł. Stypendysta za osiągnięcia w nauce i sporcie otrzymuje 200 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group