Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Zatrzymano kolejnych kierujących po zażyciu substancji psychotropowych

Piątek, 25 maja 2018, 7:11
Aktualizacja: 12:14
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Zatrzymano kolejnych kierujących po zażyciu substancji psychotropowych
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali kolejnego kierującego u którego badanie na urządzeniu Drager DrugTest 5000 potwierdziło, że jest wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki Ford Focus. Podczas badania mężczyzny na uradzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

Przypomnijmy Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tymczasem w czwartek, tuż przed północą policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolując ulice miasta zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Sposób jego jazdy jednoznacznie wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem potwierdziło, że 32-letni mieszkaniec Świdnicy miał prawie promil alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości , to nie jedyne co 32-latek miał na sumieniu. Policjanci ujawnili przy mężczyźnie środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy łącznie 68 porcji . 32- latek jazdę zakończył w policyjnym areszcie

Za wykroczenie z art. 87 § 1 kodeksu wykroczeń mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

A za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group