Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Zatrzymany po pościgu

Piątek, 30 sierpnia 2019, 17:06
Aktualizacja: Sobota, 31 sierpnia 2019, 13:09
Autor: red
powiat świdnicki: Zatrzymany po pościgu
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno Patrolowego Wydziału Prewencji świdnickiej komendy, po pościgu zatrzymali 16–letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nastolatek jechał bez uprawnień do kierowania, a motocykl którym się poruszał nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolując rejon miasta, zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu znacznie przyśpieszył i zaczął oddalać się co chwilę nerwowo oglądając się za siebie.

Nerwowość kierowcy wzbudziła zainteresowanie policjantów, którzy postanowili ustalić przyczynę takiego zachowania. Jadąc bezpośrednio za nim nakazali kierującemu motocyklem zatrzymanie pojazdu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, bo szybko został zatrzymany. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. A motocykl którym się poruszał obowiązkowego ubezpieczenia.

Nieodpowiedzialne zachowanie młodego mężczyzny zaowocowało tym, że 16-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group