Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 762
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zatrzymany po pościgu

Piątek, 4 lutego 2022, 9:23
Aktualizacja: 9:23
Autor: red
Świdnica: Zatrzymany po pościgu
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencynego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po pościgu zatrzymali 60–letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

2 lutego br. około godz. 20.00 policjanci Ogniwa Patrolowego-Interwencynego patrolujący rejon miasta Świdnica, na ul. Serbskiej zauważyli samochód osobowy marki Volvo.Styl jazdy kierowcy wzbudził ich podejrzenia, co do stanu jego trzeźwości. Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zatrzymania się, wobec czego funkcjonariusze podjęli pościg, który jednak nie trwał długo.

Po zatrzymaniu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, badanie wykazało, że jest trzeźwy, ale kolejne jakie zostało z nim przeprowadzone już nie wypadło tak dobrze. Mężczyznę poddano sprawdzeniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań i to wyniki badań laboratoryjnych będą dowodem w sprawie.

Teraz 60-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group