Czytających: 1547

Świdnica: Zawiodła frekwencja

Piątek, 19 listopada 2010, 14:09
Aktualizacja: 14:57
Tylko dwie drużyny: Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 3 stanęły na starcie turnieju koszykówki dziewcząt szkół gimnazjalnych rozgrywanego w ramach współzawodnictwa szkolnego.

Dziewczęta przystąpiły zatem do walki o tytuł mistrza Świdnicy i awans do wyższych szczebli rozgrywek. Po dwóch kwartach na prowadzeniu 12:6 była reprezentacja Gimnazjum nr 1 i wydawało się, że łatwo wygra całe spotkanie. Trzecia kwarta to popis zawodniczek trójki, tracąc tylko 4 punkty rzuciły aż 17 i wygrywały 23 do 16. W czwartej partii jedynka zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do remisu po 23. Ostatnie 3 min. należały jednak do drużyny gospodarza turnieju. Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 ostatecznie wygrały mecz 31:26.

Skład G-3: Wioletta Mizera, Sara Gorzelak, Marta Kramarczyk, Anna Kołaczyk, Klaudia Figurna, Wioletta Woźniak, Wiktoria Mołoń, Wioletta Moskwa, Zaneta Włudyga.

Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Pamiątkowymi dyplomami uhonorowano też najlepsze zawodniczki w swoich zespołach : Martę Kramarczyk (G-3) i Martę Gezellę (G-1). Dziewczęta z trójki po rozegraniu meczu z drużyną Gimnazjum z Marcinowic mają szansę na awans do finału strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się 14 grudnia w Wałbrzychu.