Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1308
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Zawody łucznicze

Wtorek, 28 czerwca 2022, 10:32
Aktualizacja: 10:33
Autor: red
Łażany: Zawody łucznicze
Fot. UM Żarów
54 uczestników z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, śląskiego i opolskiego wzięło udział w zawodach łuczniczych, które odbyły się w klimatycznej scenografii zabytkowego parku w Łażanach.

Rywalizacja odbyła się w ramach 3 Rundy VIII Edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego-2022. Łucznicy zdobywali punkty na trasie, będąc podzieleni na osiem grup aż na 14 stanowiskach. Duch rywalizacji wydawał się jednak pozostawać na drugim planie, ponieważ górę brała możliwość wspólnego spotkania i wymiany doświadczeń.

Nie zabrakło wielopokoleniowych akcentów oraz wsparcia mieszkańców Łażan, którzy nie tylko kibicowali, a również wzięli udział w przygotowaniach terenu do zawodów pod kierownictwem Sołtysa wsi Łażany Pana Jana Sołtysiaka. Po zawodach odbył się wspólny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łażanach.

Tak jak w ostatnich latach i tym razem dobrze zaprezentowali się nasi łucznicy z Żarowa: Wioletta i Valeriy Bezusyy, Benjamin Dykcik oraz Matylda Dykcik z Łażan, która wystartowała po raz pierwszy w zawodach i „wystrzelała " miejsce na podium w swojej kategorii. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Gminy Żarów i Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group