Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 804
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zawsze z kobietą

Piątek, 11 marca 2022, 7:14
Autor: red
Żarów: Zawsze z kobietą
Fot. UM Żarów
Wystawa „Zawsze z kobietą” to opowieść o modzie damskiej w różnych kontekstach związanych z sytuacją i rolą społeczną kobiet na początku XX wieku.

Z okazji Dnia Kobiet Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprosiło mieszkańców na wyjątkową wystawę, podczas której zaprezentowane zostały stroje i akcesoria mody z pierwszej połowy XX wieku. Eksponaty pochodzą głównie z Francji, Anglii oraz Niemiec, a autorką tak bogatej kolekcji jest mieszkanka gminy Żarów Karolina Legiejew, kobieta z prawdziwą pasją.

- Na wystawie zaprezentowane zostały eksponaty od początku XX w. do lat 60-tych. Zafascynowanie kobiecą modą dawnych epok to efekt oglądania starych fotografii – mówi autorka wystawy Karolina Legiejew. I dodaje. - Spodobała mi się moda z tamtego okresu i wówczas zrodził się pomysł, aby poszukać więcej strojów czy różnych eksponatów, które używane były przez kobiety w tamtych czasach. Najpierw w Polsce, a później za granicą, gdzie można znaleźć więcej takich eksponatów od czasów wojny. Stopniowo kolekcja zaczęła się powiększać. Dziś tutaj brakuje na pewno kilku torebek i kosmetyków z okresu międzywojennego, ale może uda się zorganizować jeszcze kolejną wystawę, podczas której zaprezentuję więcej eksponatów. Zaczęłam kolekcjonować także modę z czasów okupacji po przeczytaniu książki z tego okresu, która mnie bardzo zainteresowała i zainspirowała.

Wystawa dla wszystkich zwiedzających otwarta jest do 5 kwietnia 2022r. w Żarowskiej Izbie Historycznej, wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group