Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Zbierają dla powodzian spoza naszego powiatu

Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:28
Aktualizacja: 10:35
Autor: KO
powiat świdnicki: Zbierają dla powodzian spoza naszego powiatu
W naszym powiecie najbardziej ucierpiała gmina Marcinowice (na zdjęciu Anna Gronostajska ze Strzelc).
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świebodziczanie zebrali koce, pościel, odzież, środki czystości i żywność w ramach akcji pomocowej dla mieszkańców terenów dotkniętych powodzią. W gminie Świdnica zbiórka organizowana przez sołtysów trwa do środy.

Mieszkańcy Świebodzic mogli przynosić wszystkie potrzebne powodzianom artykuły niemal do wszystkich miejskich placówek oświatowych. Inicjatorem akcji był Piotr Krzyśpiak, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Świebodzice, który napisał do szkół list z prośbą o zorganizowanie takiej zbiórki.

- Do akcji bardzo mocno włączyły się Gimnazjum nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 4, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 2, którzy z bardzo wielkim zaangażowaniem zebrali bardzo dużo środków czystości – mówi Piotr Krzyśpiak.

Akcja trwa nadal, dary zbierają jeszcze m.in. uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Cierniach oraz Liceum Ogólnokształcącego. Wcześniej zbiórkę prowadziła także Szkoła Podstawowa nr 3. Wszystkie dary zostały złożone u księdza Andrzeja Białka w parafii pod wezwaniem Św. Franciszka z Asyżu, gdzie również prowadzona była zbiórka. W ciągu najbliższych dni wszystkie podarowane przedmioty będą zawiezione do mieszkańców gminy Wilków.

Sołtysi z terenu gminy Świdnica gromadzą pomoc dla 27 najbardziej potrzebujących rodzin w Woli Rogowskiej (gmina Wietrzychowice, powiat tarnowski). Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wystąpił z prośbą do siostrzanej instytucji w Wietrzychowicach o wytypowanie listy rodzin, których najbardziej doświadczyła tegoroczna powódź.

- Akcja prowadzona będzie długofalowo, nasza gmina w roku ubiegłym została dotknięta duża wodą i wiemy jakim żywiołem jest woda. Mieszkańcy południowej Polski już dwukrotnie w przeciągu miesiąca musieli się ewakuować, dlatego dla wielu z nich była to utrata całego majątku, na który pracowali pokoleniami. Stąd też pomoc, jaką będziemy gromadzić, nie może być jednorazowa - mówią sołtysi.

Mieszkańcy sołectwa Lutomia Dolna gromadzą również pomoc dla miejscowości w woj. opolskim, które także ucierpiały w czasie powodzi. Do chwili obecnej udało się zgromadzić ponad 24 tony środków spożywczych, chemicznych, odzieży, w tym również z przeznaczeniem do użytku w gospodarstwach rolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group