Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zbigniew Bródka spotkał się z młodzieżą i wsparł strażaków [FOTO/VIDEO]

Piątek, 2 maja 2014, 14:25
Aktualizacja: Środa, 7 maja 2014, 23:23
Autor: MDvR
Świdnica: Zbigniew Bródka spotkał się z młodzieżą i wsparł strażaków [FOTO/VIDEO]
Fot. Artur Ciachowski
Mistrz olimpijski i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka odwiedził w środę, 30 kwietnia Świdnicę. Gość zawitał do naszego miasta głównie by pomóc swoim kolegom po fachu – strażakom w wyjeździe na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych, ale znalazł też czas na spotkanie z młodzieżą.

Materiał video autorstwa Mariusza Ordyńca:

Wizyta mistrza olimpijskiego w Świdnicy rozpoczęła się właśnie od spotkania z młodzieżą, które miało miejsce o godzinie 12.00 w teatrze. Z gościem rozmawiali komentatorzy sportowi Remigiusz Jezierski i Robert Skrzyński, ale Zbigniew Bródka odpowiadał również na pytania zadane przez młodych fanów. W teatrze pojawił się także mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek. Pięć godzin później o 17.00 rozpoczęło się główne danie środowego dnia: mecz piłkarski III-ligi dolnośląsko-lubuskiej pomiędzy Polonią Świdnica a Zagłębiem II Lubin. Cały dochód ze sprzedanych podczas tego meczu biletów w cenie 10 złoty każdy, zarząd klubu Polonia-Stal Świdnica postanowił przeznaczyć na wyjazd dwójki strażaków: Marka Leśnickiego i Jarosława Drzęźli na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych do Los Angeles. Podczas trwania tego spotkania odbyło się także losowanie koszulek z autografami Zbigniewa Bródki oraz licytacje biało-czerwonej flagi z podpisem naszego mistrza, piłek piłkarskich i piłki do siatkówki z autografem Anny Werblińskiej przekazanej na ten cel przez Jana Czałkiewicza ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Piłkarze spisali się rewelacyjnie wygrywając z Zagłębiem 1:0, podobnie zresztą jak każda osoba, która zawitała na stadion przy ulicy Śląskiej w Świdnicy. Łącznie zebrano kwotę 7200 złotych, która przekazana zostanie świdnickim strażakom pragnącym wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Zbigniew Bródka wyjechał ze Świdnicy z okazałymi, pamiątkowymi paterami od Dariusza Stachurskiego, prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu i klubu Polonia-Stal Świdnica oraz koszulką Zagłębia Lubin od drużyny gości.

Pomysł z przyjazdem Zbigniewa Bródki do Świdnicy zrodził się w głowie Wiesława Żurka, prezesa Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, do pomocy ruszył Tomasz Szuszwalak, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, piłkarze III-ligowej Polonii Świdnica, zarząd klubu Polonia-Stal Świdnica, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i prezydent Wojciech Murdzek, który wsparł swoim patronatem spotkanie ze świdnicką młodzieżą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group