Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1262
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kruków: Zdobią przedmioty

Wtorek, 17 listopada 2020, 9:06
Autor: red
Kruków: Zdobią przedmioty
Fot. UM Żarów
Warsztaty zdobienia przedmiotów użytkowych w Krukowie.

W reżimie sanitarnym w sobotę, 7 listopada odbyły się warsztaty zdobienia przedmiotów użytkowych w Krukowie.
Uczestnikom nie zabrakło wyobraźni i na zajęciach powstały wspaniałe dekoracje. Warsztaty w Krukowie były elementem projektu „Nie święci garnki lepią”, który otrzymał dofinansowanie w ramach pozyskanego przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wsparcia finansowego z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+.

Ważnym elementem warsztatów było także zdobycie wiedzy i umiejętności zdobienia przedmiotów, którą uczestniczy zdobywali pod okiem instruktorki Pani Magdy. Podczas zajęć mieszkańcy mogli nauczyć się również, jak w efektowny sposób ozdobić zwykłe przedmioty, które wydawałoby się nie posiadają już żadnej wartości użytkowej.

– Nasza instruktorka Magda przygotowała dla nas mnóstwo przeróżnych materiałów: wstążek-wstążeczek, gwiazdek-gwiazdeczek, kwiatuszków drobnych, ale i też takich całkiem sporych, zdobionych koralikami połyskujących taśm, sznurków i koronek. Wszystko to miało posłużyć nam do zdobienia przedmiotów. Magda udzieliła nam paru cennych wskazówek, a potem to już wszystko zależało od naszej kreatywności, która – jak się okazało, była ogromna. Te warsztaty pokazały nam wszystkim, jak szybko i stosunkowo niewielkim nakładem środków, można stworzyć własne, niepowtarzalne dekoracje i jak można nadać zwykłym przedmiotom (słoikom, butelkom, świeczkom) nowego życia, naznaczonego pierwiastkiem piękna – czytamy na Facebooku Krukowianie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group