Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ze słoninką do parku marsz

Środa, 4 stycznia 2017, 12:43
Aktualizacja: 16:45
Autor: red
Świebodzice: Ze słoninką do parku marsz
Fot. UM Świebodzice
Jeśli macie Państwo ochotę zadbać o zimujące w Świebodzicach ptactwo, koniecznie wybierzcie się do Parku Miejskiego, zaopatrzeni w ziarno i słoninkę.

W parku stanął właśnie imponujący karmnik dla ptaków, niedaleko głównego wejścia. Zamontowali go strażnicy przyrody, czyli członkowie Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody pod kierownictwem Piotra Zwierzyńskiego, I Zastępcy Komendanta Głównego SSOP w Polsce i Komendanta Powiatowego na Powiat Świdnicki.
- Paśnik został w całości wykonany z materiałów przeznaczonych na odpad – podkreśla Piotr Zwierzyński. – Można tu przynosić ziarno dla ptactwa i obowiązkowo – słoninkę!

SSOP od wielu miesięcy prowadzi w mieście działania związane z szeroko rozumianą ochroną przyrody. Strażnicy zamontowali m. in. budki lęgowe w parku, Książańskim Parku Krajobrazowym i nad stawem Warszawianka.

W ramach działalności SSOP w Szkole Podstawowej nr 3 powstał Klub Młodego Strażnika Przyrody pod opieką p. Joanny Dybał. Piotra Zwierzyńskiego i Ryszarda Sobolewskiego z Koła Łowieckiego nr 5 we Wrocławiu. Dzieci z opiekunami posadziły las za stawem przy ul. Solnej w Świebodzicach. 150 szt. młodych drzewek: buków, dębów i klonów, udało się pozyskać ze szkółki w Nadleśnictwie Muchów koło Jawora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group