Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Żebranie czy wyłudzanie?

Czwartek, 5 maja 2016, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 maja 2016, 17:47
Autor: opr.red.
Świdnica: Żebranie czy wyłudzanie?
Fot. www.sm.swidnica.pl
W dniu 30.04 2016 r. o godz.11:45 do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy o żebrzącym w Rynku mężczyźnie. Człowiek ten miał być pod wpływem alkoholu i natarczywie zaczepiać przechodzących ludzi żądając jałmużny. Po przybyciu na miejsce strażnicy rozpoznali, wcześniej kilkukrotnie pouczanego mężczyznę.

Straż Miejska wielokrotnie już przekazywała informacje do stosownych służb oraz zapytanie o sytuację materialną i ewentualne wsparcie w przypadku wystąpienia uzasadnionego przypadku. Takie rozpoznanie nie dostarczyło jednak podstaw do uznania, że osobie tej niezbędna jest pomoc, a jej stan po spożyciu alkoholu przy każdej z interwencji wzbudzał raczej wątpliwość, czy zbierane przez niego pieniądze tak naprawdę służą zaspokojeniu jego egzystencjalnych potrzeb. Niestety kilkukrotne pouczanie nie przyniosło zamierzonych efektów, wręcz przeciwnie, pan poczuł się bezkarnie.

Jego natarczywość, czasami – nawet agresja oraz domaganie się datku od przechodniów, stały się uciążliwe dla wielu Świdniczan i gości odwiedzających nasze miasto. Strażnicy, wobec zaistniałych okoliczności oraz braku reakcji na upomnienia zmuszeni byli zastosować bardziej dolegliwą karę grzywny. Jednocześnie zabronili mężczyźnie kontynuacji procederu, który nie miał nic wspólnego z poprawą jego sytuacji egzystencjalnej. Poinformowali o możliwości skorzystania w każdym momencie z opieki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, z wyłączeniem oczywiście możliwości dofinansowania na napoje alkoholowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group