Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Żeby tylko nikt nie widział

Środa, 9 kwietnia 2014, 12:04
Aktualizacja: 12:09
Autor: red.
Świdnica: Żeby tylko nikt nie widział
Fot. użyczone
Kwiecień to okres początku wiosennych porządków, czas przebudzenia, stajemy się bardziej aktywni, ale nie tylko w aspekcie fizjologicznym, jest to dobry moment np. na rozpoczęcie remontu mieszkania. Przy jego okazji pozbywamy się rzeczy niepotrzebnych, gdzieś tam zalegających , których pozbycie się warunkowane było właśnie takim momentem podjęcia prac.

W związku z powyższym świdnicka straż miejska apeluje do wszystkich mieszkańców by z rozwagą i odpowiedzialnością podchodzili do tego tematu. Trzeba postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jeżeli problem odpadów komunalnych jest już bardziej nam znany to kwestia odpadów po remoncie już niekoniecznie. Zdarza się, że do pojemników na odpady zmieszane wyrzucane są takie elementy. Przypominamy i ostrzegamy jednocześnie, że za takie praktyki możemy otrzymać mandat karny do 500 zł, a w postępowaniu przed sądem do 5000 zł. W tej kwestii przepis dokładnie stanowi, że „odpady budowlane i rozbiórkowe należy przekazywać do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych lub umieszczać w odpowiednich pojemnikach kontenerowych do zbierania odpadów budowlanych, które zostaną odebrane przez podmiot uprawniony, na podstawie umowy zawartej przez właściciela nieruchomości z tym podmiotem” ( § 11 ust. 2 pkt. 10 Uchwały nr XIX/232/12 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 20 sierpnia 2012 r. )

Z taką właśnie sytuacją mieliśmy ostatnio do czynienia. Strażnikom podczas wykonywania czynności wyjaśniających, w dniu 7 kwietnia 2014 roku udało się ustalić sprawców, dwóch mężczyzn, mieszkańców gminy Świdnica, którzy pozbyli się gruzu i innych nieczystości wyrzucając je w miejsce niedozwolone. Nie dość, że z własnej inicjatywy posprzątali zanieczyszczony teren to jeszcze każdy z nich otrzymał mandat karny w wys. 100 zł. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności i miejsce zdarzenia, to z naszego punktu widzenia, taniej by było wynająć odpowiednią firmę bądź bezpłatnie, samemu pozbyć się gruzu i innych nieczystości w punkcie selektywnego zbierania odpadów, który mieści się przy ul. Metalowców w Świdnicy.

(Kierownik Referatu Prewencji
Straży Miejskiej w Świdnicy
Marek Fiłonowicz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group