Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: „Żelki Haribo i Mercedes”

Piątek, 7 października 2011, 17:15
Aktualizacja: 17:17
Autor: red.
Krzyżowa: „Żelki Haribo i Mercedes”
Fot. użyczone
Porządek, punktualność, spontaniczność czy może frankfurterki i kartofle? Z czym kojarzą się niemieckim artystom Polacy, a jak nasze gwiazdy postrzegają zachodnich sąsiadów? Na otwarcie fascynującej wystawy z wywiadami i zdjęciami pt. „Żelki Haribo i Mercedes" – "Gummibärchen und Mercedes" autorstwa Jutty Missbach zapraszamy do Pałacu w Krzyżowej 11 października o godzinie 18:00.

Jerzy Stuhr, Steffen Möller, Marek Kondrat, Julia Jentsch czy Andrzej Stasiuk na czarno-białych fotografiach w Norymberdze, to tylko niektórzy polscy i niemieccy bohaterowie wystawy fotografki, Jutty Missbach, która swoje prace prezentuje w różnych niemieckich, polskich oraz francuskich miastach już od 1997 roku. Wystawa, oprócz zdjęć ukazuje sześć tych samych pytań i sześć różnych odpowiedzi aktorów, muzyków, artystów czy burmistrzów na temat ich stosunku do swoich niemieckich i polskich sąsiadów, ich obyczajów i nawyków.

Jakie jest Pana ulubione miasto w Niemczech i dlaczego? Co Pani zdaniem jest lepsze w Polsce niż w Niemczech, a co w Niemczech niż w Polsce? Z czym kojarzy się Panu/Pani Polska, a z czym kojarzą się Niemcy? Dorota Masłowska koncentruje się na Haribo i kiełbasie, Steffen Möller akcentuje brak humoru i piwo, a Andrzej Stasiuk najchętniej wysłałby Polskę w kosmos. Autostrady, kranówka, II wojna światowa, Alpy, Lipsk, wódka, taniec, chleb, gadatliwość, teatr i Mercedes - to tylko niektóre z interesujących i czasami zadziwiających odpowiedzi bohaterów wystawy.

Stereotypy czy może uprzedzenia, osobiste poglądy czy może plotki? Przyjdźcie i przekonajcie się sami! - wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group