Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zerasi dla skazanych

Poniedziałek, 26 września 2011, 16:51
Aktualizacja: 16:58
Autor: Bartłomiej Perlak
Świdnica: Zerasi dla skazanych
Fot. Bartłomiej Perlak
Blisko pięćdziesięciu skazanych przebywających w świdnickim Areszcie Śledczym w nagrodę za dobre sprawowanie obejrzało występ grupy Zero Procent.

W areszcie przed występem gwiazdy, jako support, zagrał zespół "Nasza wolność", który współtworzą dwaj skazani, na co dzień odbywający w jednostce karę pozbawienia wolności. Osadzeni w ramach występu zaprezentowali 4 covery, w tym jeden w języku romskim. Skazani podobny repertuar zaprezentują podczas przeglądu piosenki więziennej pt. "Blues zza krat", który odbędzie się 12 października 2011 r. w Zakładzie Karnym w Wojkowicach.
Po godzinie 14 w świetlicy aresztu wystąpił główny wykonawca - "ZERO PROCENT". Muzycy zagrali 16 utworów i na prośbę publiczności 1 bis. Zespół wykonał kilkanaście swoich piosenek, ale nie zabrakło także znanych coverów. Widzom szczególnie podobały się kawałki Czesława Niemena "Sen o Warszawie", Maanamu Cykady na Cykladach, Michaela Jacksona "Black or white" i zagrany na koniec hit grupy Boys - "Wolność". Każdy z utworów nagradzany był gromkimi brawami, a na koniec publiczność okrzykiem "dziękujemy" podziękowała artystom za występ.
Jeszcze raz warto podkreślić, że zespół "ZERO PROCENT" za występ nie pobrał żadnego wynagrodzenia. Jednak osadzeni nie pozwolili, aby muzycy z aresztu wrócili z "pustymi rękami" i dlatego specjalnie na tę okazję, jeden ze skazanych, naszkicował duży portret zespołu, który został wręczony zaraz po występie. Wykonawcy podziękowali za upominek i oświadczyli, że zawiśnie on w sali, gdzie prowadzą próby.
Koncert grupy "ZERO PROCENT" był kolejną tego typu imprezą zorganizowaną w Areszcie Śledczym w Świdnicy. W ten sposób funkcjonariusze chcą pokazać osadzonym jak ważne w życiu człowieka są pasję i zainteresowania. Sami skazani chętnie angażują się w organizację podobnych imprez. Natomiast później obserwując takie wydarzenia poznają choćby sposoby spędzania wolnego czasu w sposób kulturalny i zgodny z prawem. Ponadto przecież nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje.

Zdjęcia i tekst Bartłomiej Perlak

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group