Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zespół Interdyscyplinarny powołany

Wiadomości: Gmina Świdnica
Niedziela, 7 października 2012, 2:11
Aktualizacja: 2:12
Autor: red.
W związku z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w październiku 2011 r. zarządzeniem Wójta Gminy Świdnica został powołany Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Świdnica.

W skład zespołu weszli, zgodnie z zapisami ustawowymi przedstawiciele: pomocy społecznej – 3 osoby, 2 kuratorów zawodowych, 2 przedstawicieli oświaty, 2 osoby z służby zdrowia, 1 przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, 1 przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i 2 przedstawicieli organizacji pozarządowych – głównie są to psycholodzy. Zespół oprócz swoich zadań ustawowych zajmuje się problemami osób, które założyły ''Niebieską Kartę'' w związku doznawaniem przemocy domowej. Niebieską kartę można głównie założyć u przedstawiciela Policji, a także u dzielnicowego pełniącego swój dyżur w każdy wtorek w Urzędzie Gminy, lub na Komendzie Powiatowej Policji.

- Niebieska karta w swoim założeniu ma chronić ofiarę przemocy domowej, wspierać ją działaniami pomocowymi, psychologa, prawnika, lekarza a także jeżeli zachodzi potrzeba izolować od sprawcy. Powinna zabezpieczać dobro małoletnich dzieci i monitorować każdą rodzinę tego wymagającą. Od momentu powstania zespołu do września 2012 r. 13 osób skorzystało z możliwości założenia takich kart - mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Małgośka 7-10-2012 11:14
I co z tego że powołano zespół skoro już osoba pokrzywdzona zdecyduje się na sąd to takie sprawy trwają latami i prześladowca odwołuje się od wszystkich wyroków a Ofiary zony dzieci błąkają się po ludziach .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group