Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zespół Szkół w Strzegomiu wyróżniony podczas Gali finału kampanii „Drugie Życie”

Niedziela, 25 czerwca 2017, 7:40
Aktualizacja: 14:42
Autor: red
Strzegom: Zespół Szkół w Strzegomiu wyróżniony podczas Gali finału kampanii „Drugie Życie”
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Gala finałowa oraz wręczenie nagród odbyło w Audytorium im. Jana Pawła II Uniwersyteckiego Szpitala we Wrocławiu, w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym na ul. Borowskiej.

Zespół Szkół w Strzegomiu otrzymał wyróżnienie za podejmowane działania w ramach Kampanii. W projekcie udział wzięło 750 szkół, z czego tylko Zespół Szkół reprezentował Powiat świdnicki.

Akcja „Drugie życie” prowadzona jest od początku 2009, a uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu aktywnie uczestniczyli w jej VIII edycji. Uczniowie szkoły w ramach Kampanii rozdawali mieszkańcom miasta oświadczenie woli, które są małym, niepozornym dokumentem, który za sprawą podpisu zyskuje niezwykłą moc. Jedno świadome wyrażenie zgody na oddanie swoich narządów do przeszczepu jest decyzją, która może uratować życie i przywrócić zdrowie kilku osobom. Akcja „Drugie życie” ma na celu promocję oświadczeń woli poprzez przekazywanie informacji na temat transplantacji.

Popularyzacja wiedzy ma być narzędziem pozwalającym zwiększyć liczbę przeszczepów w Polsce. Poprzez poruszanie tematu przeszczepiania narządów, kontakt z lekarzem czy osobą, która żyje dzięki transplantacji ma skłaniać do refleksji, pobudzać do dyskusji i podejmowania rozmów.

Transplantacja to życie. Wielu chorych umiera, bo nie dożyli chwili, kiedy znalazłby się dla nich zdrowy narząd. Przeszczep pozwoliłby im normalnie funkcjonować – uczyć się, pracować, założyć rodzinę, podróżować. Działania, jakie były prowadzone w ramach akcji spowodowały wzrost świadomości społecznej młodych ludzi w zakresie transplantacji. Koordynatorem akcji była Monika Kozłowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group