Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zgłosił rozbój, którego nie było

Piątek, 30 sierpnia 2013, 10:28
Aktualizacja: 10:29
Autor: red.
Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 30–letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który twierdził, że został napadnięty i okradziony. Sprawca miał najpierw szarpać 30–latka a następnie zabrać mu konsolę wartości ponad 1000 zł. Policjanci ustalili, że do takiego przestępstwa nie doszło.

30-letni mężczyzna zgłosił się do Komisariatu II Policji w Wałbrzychu 26 sierpnia. Z jego relacji wynikało, że na ul. Szkolnej w Wałbrzychu został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Sprawca najpierw szarpał 30-latka a następnie zabrał mu konsolę wartości ponad 1000 zł.

Kryminalni z KMP w Wałbrzychu po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego oraz po kilku rozmowach z pokrzywdzonym zaczęli mieć wątpliwości, czy naprawdę doszło do przestępstwa. Podejrzenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Rozboju nie było. Mężczyzna przyznał, że sam wymyślił historię o napadzie. Wałbrzyszanin zawiadomił o rzekomym przestępstwie, bo chciał dostać pieniądze z ubezpieczenia.

30-latek musi się liczyć z odpowiedzialnością karną. Za zawiadomienie o przestępstwie, które nie zostało popełnione, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

(KMP Wałbrzych)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group