Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1316
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zgubił go styl jazdy

Wtorek, 18 października 2022, 7:43
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Świdnica: Zgubił go styl jazdy
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 34–letniego kierującego u którego przeprowadzone badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie ich zapas.

14 października około godziny 21.00 funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Peugeot. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu, okazało się że mężczyzna siedzący za kierownicą jest trzeźwy. 34-latka podano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że jazda pod wpływem substancji psychotropowych to nie jedyne za co 34-latek usłyszy zarzuty. Przy mężczyźnie ujawniono zawiniątko koloru srebrengo z zawartością kryształków. Przeprowadzone badanie na testerze narkotykowym wykazało, że jest to metamfetamina. Policjanci zabezpieczyli kilka porcji tego narkotyku.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group